[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

شهردار شیراز برای حضور در اجلاس جهانی اتحادیه شهرهای تاریخی، عازم ترکیه شد، روزنامه شیراز نوین

شهردار شیراز برای حضور در شانزدهمین اجلاس جهانی اتحادیه شهرهای تاریخی، عازم شهر بورسای کشور ترکیه شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، 116 شهر از کشورهای جهان عضو اتحادیه شهرهای تاریخی هستند و مهندس اسکندرپور نیز به عنوان شهردار یکی از شهرهای عضو ضمن حضور در این اجلاس به ارائه سخنرانی با موضوع «نقش دولت‌های محلی در حفظ تنوع و هویت فرهنگی» خواهد پرداخت.
در این اجلاس که از تاریخ 7 تا 9 سپتامبر 2018 در شهر بورسا برگزار می‌شود، شیراز کاندید عضویت در هیئت مدیره اتحادیه همچنین کاندید میزبانی هفدهمین اجلاس اتحادیه شهرهای تاریخی شده است که در سال 2020 برگزار خواهد شد. 
علاوه بر شیراز، هفت شهر دیگر جهان از جمله کازان (روسیه)، بلرت (استرالیا)، اودسا (اوکراین)، چنگدو (چین)، تاینان (چین تایپه)، الخلیل (فلسطین) و یزد (ایران) کاندیدای میزبانی هجدهمین اجلاس هستند که انتخاب محل برگزاری بر اساس رأی اعضای هیئت مدیره صورت می‌گیرد.
شهرداری شیراز بر آن است تا با استفاده بهینه از حضور در این برنامه علاوه بر شناساندن جاذبه‌‌ها و فرهنگ شیراز، در حاشیه این اجلاس مذاکرات و رایزنی‌هایی نیز با شهرهای تاریخی جهان داشته باشد که به توسعه صنعت توریسم و رشد اقتصادی این شهر خواهد انجامید.
اتحادیه شهرهای تاریخی جهان از سال 1987 با هدف تحقق صلح پایدار جهانی و حفظ میراث فرهنگی و مشترکات تاریخی اعضا آغاز به کار کرد و اکنون با بیش از یکصد عضو، فعال است. دبیرخانه دائم این اتحادیه در کیوتوی ژاپن قرار دارد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی