[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۳
  • دوره جدید

مرغداران نمی‌توانند برای فردا برنامه‌ریزی کنند، روزنامه شیراز نوین

رئیس اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران با اشاره به اینکه قیمت جوجه یک‌روزه به ٥٨٠٠تومان رسیده است گفت: مرغداران با مشکلات متعددی برای تولید مواجه شده اند.
ناصر نبی‌پور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: مشکل کمبود شانه و کارتن هنوز برطرف نشده و مسئولان مربوط اعلام می‌کنند مواد اولیه برای تولید ندارند.
وی با اشاره به نامه تولیدکنندگان به وزیر صنعت برای حل این مشکل گفت: نامه نوشتیم اما تأثیری نداشته، مشکلات به قدری زیاد شده که روزانه هزاران نامه برای مسئولان در زمینه‌های مختلف نوشته می‌شود اما بی پاسخ می ماند.
رئیس اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران با بیان اینکه هم‌اکنون میانگین قیمت هر کیلوگرم تخم‌مرغ درب مرغداری ٧٥٠٠تومان است افزود: شرایط به گونه‌ای پیش می‌رود که ما نمی‌دانیم نیم ساعت بعد چه اتفاقی رخ  می دهد.
نبی‌پور با اشاره به گرانی نهاده‌های دامی در سال جاری گفت: ذرت و سویا ٩٥درصد نسبت به سال گذشته گران شده و کارتن و شانه نیز ٣٥٠درصد افزایش قیمت داشته است.
وی افزود: کارتن حداکثر ١٠٠٠تومان بوده، الان قیمت آن به ٣٠٠٠تومان رسیده است. سال گذشته ذرت در شهریورماه ٧٦٠تومان بوده الان به ١٢٠٠تومان رسیده، نرخ کنجاله سویا نیز از ١٣٨٠تومان به ٢٦٠٠تومان رسیده است.
نبی‌پور با بیان اینکه تولید مشکلی ندارد افزود: با نوساناتی که وجود دارد نمی‌دانیم باید چکار کنیم. مگر می‌شود شرایط طوری باشد که نتوانیم برای روز بعدمان برنامه‌ریزی کنیم؟ ما اصلاًَ نمی‌دانیم برای روز بعد نهاده‌های موردنیاز تولید را پیدا می‌کنیم یا نه؟
وی اضافه کرد: قیمت مکمل از ٦هزارتومان به ٢١هزارتومان رسیده با این شرایط چگونه می توان تولید کرد.
نبی‌پور افزود: دولت قیمت تخم‌مرغ را سال گذشته ٥٣٠٠تومان تعیین کرده، این در حالی است که وزارت جهاد حدود دو ماه قبل حداقل قیمت تمام شده تولید را ٦٥٠٠تومان اعلام کرده که با احتساب نرخ سود منطقی این عدد به ٧٢٠٠ تا ٧٣٠٠تومان می رسد.
وی با تأکید بر اینکه مرغداران با مشکلات بسیار زیادی مواجه شده‌اند تصریح کرد: طی سه چهار ماه اخیر،  قیمت جوجه یک‌روزه با بیمه پارسال بین ٣٢٠٠ تا ٣٥٠٠تومان و بدون بیمه ٢٥٠٠تومان تا ٢٨٠٠تومان بوده، امسال قیمت آن بدون بیمه ٥٨٠٠تومان و با بیمه ٧١٠٠ تا ٧٦٠٠تومان است.
نبی‌پور با اشاره به مشکلات واردات در سال گذشته گفت: با دلار حدود ١٢هزارتومانی واردات ممکن نیست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی