[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

در ۵ماه ابتدای امسال صادرات به عراق به ۳.۵میلیارد دلار رسید، روزنامه شیراز نوین

در پنج ماه نخست سال جاری، ۶میلیون و ۳۶۲هزار تن کالا به ارزش ۳میلیارد و ۴۱۷میلیون دلار به عراق صادر شده که از افزایش ۲۹.۳۵درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته حکایت دارد.
به گزارش خبرنگار مهر، یکی از عمده مقاصد صادراتی ایران طی سال‌های اخیر، کشور عراق بوده است؛ به گونه‌ای که میزان صادرات به این کشور به نحوی بوده که در لیست ۱۰۰کشور عمده مقصد صادراتی ایران، همواره نامش در رده‌های بالای لیست قرار داشته است.
بررسی تازه‌ترین آمار گمرک از تجارت خارجی ایران، نشان می‌دهد طی پنج ماه نخست سال جاری نیز عراق پس از کشورهای چین و امارات با دریافت ۶میلیون و ۳۶۲هزار تن کالا به ارزش ۳میلیارد و ۴۱۷میلیون دلار در رده سوم بازارهای هدف صادراتی ایران بوده است. در عین حال، صادرات کالا به عراق ۱۳.۷۴درصد از وزن کل و ۱۷.۶۹درصد از ارزش کل صادرات ایران در این مدت را شامل می‌شود که از این حیث، عراق رتبه سوم را از میان ۱۰۰کشور عمده مقصد صادرات ایران دارا بوده است.
آمار نشان می‌دهد در مدت مشابه سال گذشته، ۵میلیون و ۴۲۹هزار تن کالا به ارزش ۲میلیارد و ۶۴۲میلیون دلار از ایران به عراق صادر شده بود که از نظر وزنی ۱۱.۳۸ و از نظر ارزشی ۱۵.۵۵درصد از کل صادرات ایران در آن مدت را شامل می‌شد.
به این ترتیب، صادرات به عراق در پنج ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ وزنی ۱۷.۲۰درصد و از لحاظ ارزش ۲۹.۳۵درصد افزایش یافته است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی