[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

بانک‌های دولتی چین سوآپ دلار در برابر یوآن را آغاز کردند، روزنامه شیراز نوین

بانک‌های دولتی چین در خارج از مرزهای این کشور اقدام به سوآپ دلار در برابر یوآن را شروع کرده‌اند تا یوآن را در مقابل تنش‌های جدید پشتیبانی کنند.
به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، روز سه‌شنبه، در حالی که بازارهای جهان خود را برای افزایش احتمالی تنش‌های تجاری بین آمریکا و چین در این هفته آماده می‌کنند، تاجران خبر دادند بانک‌های دولتی چین در بازارهای پیش‌خرید خارجی، با قراردادهای یک‌ ماهه تا یک ساله، درحال سوآپ دلار به ازای یوآن هستند.
دوره اعتراض نمایندگان سنا به طرح پیشنهادی وضع تعرفه‌های جدید بر ۲۰۰میلیارد دلار از واردات چینی، این پنجشنبه به پایان می‌رسد و پس از آن ترامپ می‌تواند با امضای آن، این طرح را اجرایی کند، هرچند مشخص نیست اجرای این کار چقدر طول خواهد کشید. 
یکی از تاجران گفت بانک‌های دولتی چین از روز جمعه در حال انجام این سوآپ‌ها هستند.
یک تاجر دیگر گفت میزان مداخله بانک‌های چین متوسط بوده است و آن را اقدامی دفاعی برای بالا بردن قیمت یوآن در بازارهای خارجی، پیش از تحولات روز پنجشنبه دانست.
تحلیلگران می‌گویند در حالی که آمریکا خود را برای وضع تعرفه‌های جدید علیه چین آماده می‌کند، بانک مرکزی چین باید به زودی تصمیم بگیرد که آیا لازم است با قدرت بیشتری برای تقویت یوآن مداخله داشته باشد یا خیر.
برخی ناظران بازار می‌گویند اقدامات بانک‌های بزرگ چین در بازارهای پیش‌خرید یوآن در خارج از مرزهای چین عکس اقدامات آنها در بازارهای پیش‌خرید داخلی است.
یک تاجر می‌گوید: آن‌چه بانک‌های بزرگ در بازارهای خارج از کشور انجام می‌دهند این است که نقدینگی ارز خود را محدود کنند، اما در بازارهای داخلی آنها دلار را از بازار جمع‌آوری می‌کنند تا در آینده در بازارهای فروش فوری، مورد استفاده قرار دهند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی