[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۱
  • دوره جدید

طرح تربیت حافظان قرآن اولویت نخست سازمان اوقاف، روزنامه شیراز نوین

رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه فارس با بیان اینکه اولویت نخست امسال این سازمان تربیت حافظان قرآن است، از آغاز نشست‌های هماهنگی این طرح با مسئولان قرآنی در شهرستان‌های این استان خبر داد. 
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس، سیدامیرعباس جلالی، رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه فارس، با بیان اینکه اولویت نخست امسال این سازمان تربیت حافظان قرآن است، گفت: این طرح دارای چند زیرشاخه است که شامل حفظ حضوری، حفظ غیرحضوری یا همان مجازی و همچنین حفظ موضوعی و سوره‌های منتخب است.
وی افزود: حفظ موضوعی از کتاب «مسافران آسمان» شامل ۱۲۰ نکته اخلاقی و حفظ سوره‌های ملک، واقعه، یاسین الرحمن است، حفظ حضوری نیز شامل جزء اول، جزء ۳۰، جزء‌های ۳۰ و یک، دو جزء اول، سه جزء اول، ۵ جزء اول، ۱۰ جزء، ۱۵ جزء، ۲۰ جزء، ۲۵ جزء و حفظ کل است.
جلالی با اشاره به طرح حفظ غیرحضوری یا همان مجازی قرآن گفت: در این طرح افراد به‌صورت تلفنی می‌توانند با کارشناسان مربوطه جهت حفظ موضوعی و یا حفظ ترتیبی ارتباط برقرار کنند که در این راستا ما ۶ کارشناس ویژه بانوان و آقایان را در دانشکده مطالعات تطبیقی قرآن کریم شیراز برای پاسخگویی تلفنی و کمک به علاقه‌مندان جهت حفظ قرآن قرار داده‌ایم.
رئیس اداره امور قرآنی اوقاف فارس ادامه داد: علاقه‌مندان می‌توانند جهت ثبت‌نام وارد سایت حفظ قرآن سازمان اوقاف شده و در آنجا نام خود را ثبت کنند و بعد از آن کارشناسان مربوطه با آنان تماس حاصل می‌کنند همچنین ۱-۳۶۲۷۰۸۲۰ نیز شماره‌های تماس این کارشناسان مربوط به طرح حفظ مجازی قرآن در شیراز است.
وی با بیان اینکه امسال هفتمین سال اجرای طرح تربیت حافظان قرآن کریم در سازمان اوقاف است، گفت: این طرح در سال جاری در استان فارس از بعد از ماه مبارک رمضان آغاز شد.
جلالی با تصریح اینکه به‌منظور اجرای با شکوه این طرح جلسات هماهنگی در شهرستان‌های مختلف فارس برگزار می‌شود، گفت: مخاطبان ما در این جلسات مسئولان مؤسسات قرآنی، مسئولان قرآنی شهرستان و نمایندگان حوزه‌های علمیه هستند.
رئیس اداره امور قرآنی اوقاف فارس از آغاز برپایی این نشست‌های هماهنگی خبر داد و افزود: تا کنون، در شهرهای قائمیه و کازرون، امامزاده شاهزاده قاسم(ع) فسا و همچنین در اداره اوقاف داراب این نشست برگزار شده و هفته آینده نیز این جلسات در چند شهرستان دیگر فارس برگزار خواهند شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی