[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

خیریه مائده حامی ایتام مبتلا به ایدز، روزنامه شیراز نوین

خیریه یاری‌گر آسیب‌دیدگان اجتماعی و زنان بی‌سرپرست و بدسرپرست مائده شیراز، ۵سالگی خود را جشن گرفت. در این مراسم که با حضور خیرین و فعالان این حوزه در محل سالن اجتماعات بیمارستان مرکزی mri شیرزا برگزار شد، ابتدا یاسمن معظمی به تشریح خدمات ارائه شده در این خصوص پرداخت و گفت: این مجموعه با تحت پوشش داشتن ۱۳۰خانوار به ارائه خدمات به زنان بی‌ٍسرپرست و بدسرپرست و همچنین مبتلایان به ایدز و بیماران و معلولانی می‌پردازد که نیاز به گفتاردرمانی و کاردرمانی دارند.
وی گفت: در بخش گفتار و کاردرمانی، بیماران این مرکز از بدو تولد تا زیر سن ۱۵سالگی، پذیرش و یاری می‌شوند و تمامی خدمات درمانی ایشان در این مرکز به صورت رایگان به آن‌ها ارائه می‌شود.
همچنین با توجه به بی‌بضاعت بودن بسیاری از خانواده‌ها، برای این عزیزان توان‌خواه با همکاری خیرین، هزینه‌های آتل (کفش‌های خاص طبی) و پرداخت هزینه‌های آزمایش ویژه معلولان نیز به صورت رایگان انجام می‌شود.  معظمی اضافه کرد: این مرکز در بخش یاری‌رسانی به بیماران و قربانیان HIV تاکنون ۱۵یتیم مبتلا به ایدز را تحت پوشش داشته که علاوه بر تأمین هزینه‌های تحصیلی ایشان، به خانواده‌ها سبد غذایی ماهانه و همچنین داروهای تقویتی و محافظت کننده از روند بیماری نیز اهدا می‌شود.
وی اعلام کرد: در بخش اطفال و کودکان کار و گفتاردرمانی، علاوه بر معلولان و مراجعان از شهرستان شیراز، این مرکز اقدام به پذیرش بیماران از شهرهای اطراف مانند کوار، بوانات، مرودشت و حتی استان‌های هم‌جوار مانند خوزستان و هرمزگان و یزد نیز داشته است. وی در ادامه گفت: تمامی هزینه انجام آزمایش‌های HIV به صورت رایگان و کاملاً‌ محرمانه در این مرکز صورت می‌گیرد. در ادامه، دکتر منصوریان، مؤسس خیریه توان‌بخشی مائده در تهران اعلام کرد که این مرکز تاکنون با تأسیس ۵شعبه در کل کشور، مشغول خدمات‌رسانی به هم‌وطنان است. مراکز این خیریه در استان‌های خراسان رضوی، فارس، یزد و... فعال هستند. وی ضمن تأکید نیاز به توانمندسازی زنان بدسرپرست افزود: با توانمندسازی این قشر، شاهد جامعه‌ای سالم‌تر و پربارتر خواهیم بود. منصوریان اضافه کرد: خانواده مائده مرکز فارس جزء فعالان برتر است. 
در بخش دیگر این گردهمایی، خانم ارغوان، کارشناس سازمان‌های مردم‌نهاد در دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تأکید بر حمایت دولت از فعالیت انجمن‌های مردم‌نهاد و خیرین اضافه کرد: دلیل این حمایت‌ها افزایش تعداد مراکز خیریه به منظور یاری‌رسانی به همنوعان است.
در پایان،‌ هیئت مدیره این مرکز ضمن قدردانی ویژه از دانشگاه علوم پزشکی شیراز و فرمانداری شهرستان شیراز به دلیل حمایت در عرصه‌های مختلف از مراکز خیریه تشکر و قدردانی کردند.  
لازم به ذکر است بسیاری از کودکان این مرکز با انجام کاردرمانی و گفتاردرمانی، توانسته‌اند به زندگی عادی برگردند و حتی به مدارس کودکان سالم راه پیدا کنند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی