[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

خطرآفرین بودن احداث داربست در مسیر خطوط برق ، روزنامه شیراز نوین

معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان فارس بر ضرورت توجه به نکات ایمنی در مساجد، حسینیه‌ها، تکایا و هیئت‌های مذهبی در ایام ماه‌های محرّم و صفر تأکید کرد.
حمیدرضا جلایر در این باره گفت: از آنجا که در زمان برگزاری مراسم ایام ماه محرم هیئت و دسته‌های عزاداری از وسایلی مانند بیرق، علم، کتل و... استفاده می‌کنند، گاهی اوقات شاهد حوادث ناگواری نظیر برق‌گرفتگی، آتش‌سوزی و... ناشی از برخورد این وسایل با شبکه‌های توزیع برق هستیم که صدماتی را به دنبال داشته است.
وی ادامه داد: از آنجا که نصب بنر و پرچم مختص ایام سوگواری بر روی پایه‌های برق و سایر تجهیزات جانبی منجر به وقوع حوادث برق‌گرفتگی می‌شود، بنابراین هیئت‌های مذهبی از ساخت و جوشکاری روی پایه‌ها و به‌دنبال آن صعود افراد از تأسیسات برق‌رسانی جهت نصب هرگونه پرچم، پلاکارد و بنر خودداری نموده و همچنین از احداث و نصب داربست موقت در حریم و مسیر خطوط نیرورسانی برق جهت برپایی تکایا و همچنین ایستگاه‌های پذیرایی از عزاداران خودداری کنند.
معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان فارس در بخشی دیگر از سخنان خود به نحوه تأمین برق هیئت‌های مذهبی اشاره و بیان کرد: مسئولین هیئت‌ها می‌توانند ضمن مراجعه به مدیریت‌های برق و اداره‌های تابعه نسبت به ثبت نام و اخذ انشعاب موقت اقدام کرده و از هرگونه دخالت غیرمجاز در تأسیسات برق‌رسانی منصوبه و وصل خودسرانه، غیر ایمن و غیرمجاز انشعاب برق توسط اعضاء و یا مسئولین هیئت مذهبی پرهیز نمایند. 
این مقام مسئول بر ضرورت توجه و بررسی تجهیزات برقی نیز تأکید کرد و اظهار داشت: بایستی تجهیزات برقی مورد استفاده هیئت‌های مذهبی نظیر سیم، کابل، تابلوهای برقی و... قبل از شروع مراسم عزاداری توسط مسئولین هیئت مورد بازرسی دقیق قرار گیرند تا نواقص احتمالی آنها برطرف شوند.
جلایر یادآور شد: با توجه به احتمال وقوع بارندگی مسئولین می‌بایست با محفوظ نگه داشتن اتصالات کابل‌ها و فیوز وسایل برقی از قرار گرفتن آنها در معرض باران جلوگیری نمایند. 
معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان فارس بر ضرورت خودداری عزاداران از دستکاری تجهیزات برق رسانی در صورت بروز حادثه تأکید و بیان کرد: عزاداران، در زمان وقوع هرگونه حادثه‌ احتمالی و یا وقوع خاموشی، از دستکاری در تجهیزات برق‌رسانی منصوبه به ویژه کنتور برق پرهیز کرده و مراتب را از طریق اداره‌های برق پیگیری و یا از طریق شماره 121 موارد را به اتفاقات برق اطلاع رسانی نمایند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی