[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

تولید گیاهان دارویی گامی ‌در جهت رونق اقتصاد روستایی است، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار روز پنج شنبه در مراسم افتتاح فاز نخست مجتمع کشت و صنعت گیاهان دارویی اسپاد رایمون پاسارگاد که در شهرستان مرودشت به بهره برداری رسید، این مجموعه را نمونه و الگویی مناسب برای برنامه‌ریزی و اقدام بر اساس نیازهای روز دانست و افزود: امروز اگر در بحث کشاورزی  مخاطراتی ناشی از کم‌آبی ایجاد شده ما نمی‌‌توانیم‌ تنها شنونده مشکلات باشیم بلکه باید بر اساس مقتضیات روز برنامه‌ریزی کرده و این برنامه‌ریزی را عملیاتی کنیم تا زمینه‌های مختلف معاش برای کشاورزان مهیا شود.
نماینده عالی دولت در استان فارس با یادآوری اینکه درحال حاضر سهم تولید گیاهان دارویی در دنیا ۱۵۰ میلیارد دلار است، به ظرفیت تولید این گیاهان در استان فارس اشاره کرد و گفت: فارغ از مشکلات و مخاطرات ناشی از کم‌آبی باید از توانایی‌ها و ظرفیت‌های موجود در همه نقاط استان بهره بگیریم.
مهندس تبادار با اشاره به اینکه مجموعه کشت و صنعت گیاهان دارویی مرودشت به صورت تعاونی ایجاد شده است، بر اهمیت جایگاه تعاونی‌‌ها در توسعه ابعاد مختلف مناطق روستایی و شهری تأکید کرد و هفته تعاون را به همه دست‌اندرکاران این حوزه تبریک گفت.
وی با اشاره به وجود حلقه‌های پیوسته مورد نیاز از جمله تولید نشاء گیاهان دارویی، آموزش، بسته‌بندی، بازاریابی و...  در مجتمع کشت و صنعت گیاهان دارویی اسپاد رایمون پاسارگاد خاطرنشان کرد: با تکمیل و بهره‌برداری کامل از این مجموعه بیش از سه هزار فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.
استاندار فارس راه‌اندازی مجتمع تولیدی با در نظر گرفتن همه حلقه‌های پیوسته را اقدامی ‌اصولی دانست و از مسئولان استان خواست حمایت‌های لازم را از چنین مجموعه‌هایی در دستور کار قرار دهند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی