[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۴
  • دوره جدید

شیراز میزبان ۲۱۰حافظ‌پژوه ملی و بین‌المللی، روزنامه شیراز نوین

دبیر علمی ‌یادروز حافظ از آغاز به کار همایش یادروز حافظ در سال جاری از ۱۸ مهرماه با حضور ۲۱۰ میهمان داخلی و خارجی خبر داد.
به گزارش ایکنا از فارس، کاووس حسن‌لی، دبیر علمی‌ یادروز حافظ و رئیس مرکز حافظ‌شناسی در سومین جلسه دبیرخانه‌ یادروز حافظ گفت: همایش یادروز حافظ امسال از روز ۱۸ مهرماه و با حضور بیش از ۵۰ میهمان خارجی و ۱۶۰ میهمان داخلی از اساتید زبان و ادبیات فارسی دانشگاه‌های ایران و سراسر جهان در شیراز آغاز به‌کار می‌کند. 
وی بر لزوم همراهی تمام نهادها و سازمان‌های فرهنگی و هنری در برگزاری هرچه پربارتر یادروز حافظ تأکید کرد و گفت: می‌طلبد که این جریان بزرگ را با نگاه ملی در استان مدنظر داشته باشیم و همه در هر سطح و درجه‌ای از مسئولیت هستیم آن را متعلق به خود بدانیم و برای عزت و افتخار ایران و شیراز تلاش کنیم. 
حسن‌لی گفت: آنچه شیراز را به شهری متفاوت و دیار فرهنگ و هنر و ادب ایران زمین بدل کرده حضور ادیبان، پژوهشگران و اساتیدی است که بدون هیچ چشمداشت مالی در طی سال در این مسیر فعالیت می‌کنند. 
این استاد دانشگاه شیراز گفت: این افراد از متولیان استان انتظار دارند که آنان را برای حرکت در این مسیر یاری کرده و موانع راه را بر طرف کنند. 
وی گفت: برای بسیاری از پژوهشگران و اهالی فرهنگ و ادب بسیاری از برنامه‌ها نه منفعت مالی دارد و نه منفعت اعتباری چراکه این بزرگان در تمام سال در حال فعالیت و نوشتن و پژوهش هستند و آنچه باعث ایستادگی در این راه شده، همانا عشقی است که به فرهنگ و هنر و شهر شیراز دارند و باعث دلگرمی‌ است که شاهد حمایت و همراهی مدیرانی مؤثر حوزه فرهنگ باشیم.
رئیس مرکز حافظ‌شناسی بیان کرد: امسال اساتید بخش زبان و ادبیات فارسی و اعضای دبیرخانه توان و تلاش خود را مصروف برگزاری هرچه بهتر این همایش کرده‌اند و بدون هیچ چشم‌داشتی با عشق این جریان را دنبال می‌کنند. 
حسن‌لی با بیان اینکه بیش از بیست دانشجوی دکتری زبان و ادبیات فارسی دانشگاه از چندماه قبل با این دبیرخانه همکاری دارند، گفت: در همایش یادروز حافظ بیش از ۱۳۰۰ مقاله دریافت شد که حدود ۳۰۰ مقاله علمی ‌پذیرفته خواهد شد. 
وی گفت: مراسم افتتاحیه‌ یادروز حافظ صبح ۱۸ مهرماه در مجتمع فرهنگی دانشگاه شیراز برگزار و پنل‌های تخصصی و ارائه‌ مقاله‌ها در مجتمع کوی دانشگاه طی روزهای ۱۸ تا ۲۰ مهر برگزار می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی