[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

پالوده شیرازی ثبت جهانی می‌شود، روزنامه شیراز نوین

عضو شورای اسلامی ‌شهر شیراز از استقبال کم نظیر شهروندان و مسافران از جشنواره پالوده شیرازی خبر داد. به گزارش روابط عمومی ‌و امور بین‌المللل شورای اسلامی‌ شهر شیراز، دکتر «لیلا دودمان» عضو شورای اسلامی ‌شهر شیراز گفت: پیرو برنامه‌ریزی‌های کمیسیون فرهنگی ورزشی اجتماعی شورا در سال 96 مقرر شد که رویدادهای متنوعی در سطح شهر شیراز جهت افزایش حضور و نشاط اجتماعی و حمایت از گروه‌های مختلف مردمی ‌برگزار شود.
 وی ادامه داد: اولین رویداد جشنواره پالوده شیراز است که به‌مناسب ثبت در میراث ناملموس جهانی روز پنجشنبه ۱۵ شهریور آیین افتتاحیه آن برگزار شد. 
به گفته دکتر دودمان این رویداد با همکاری شورای شهر شیراز، سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری شیراز، صنف بستنی و فالوده‌فروشان و شهرداری منطقه فرهنگی تاریخی از چهارشنبه 14شهریور تا 16شهریور در مقابل بازار وکیل برگزار می‌شود. وی استقبال از این جشنواره توسط شهروندان و مسافران را کم‌نظیر توصیف کرد و افزود: این رویدادها علاوه بر معرفی پتانسیل‌های مختلف شهر شیراز، باعث ایجاد شور و نشاط اجتماعی  می‌شود و علاوه بر آن به رونق اقتصادی منطقه نیز کمک خواهد کرد.  نایب رئیس کمیسیون حقوق شهروندی شورای اسلامی‌ شهر شیراز از برگزاری سوگواره نمایش‌های آیینی در شیراز خبر داد و گفت: دومین رویداد با موضوع نمایش‌های آیینی و دفاع مقدس همزمان با هفته دفاع مقدس در ایام محرم برگزار خواهد شد. دکتر دودمان اظهار امیدواری کرد با همکاری نهادهای مختلف و هم‌افزایی توانایی‌ها شاهد حمایت و استقبال مردمی ‌از این رویدادها باشیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی