[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

وارد چین شد امیر سرتیپ حاتمی: روابط دفاعی ، روزنامه شیراز نوین

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران که به دعوت همتای چینی خود و در رأس یک هیئت بلندپایه دفاعی به چین سفر کرده است، وارد فرودگاه پکن شد.
به گزارش ایسنا، امیر سرتیپ حاتمی در این سفر ضمن دیدار با وزیر دفاع چین، با مقامات نظامی و سیاسی این کشور ملاقات و در زمینه تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی و همچنین روابط و همکاری‌های دوجانبه دفاعی گفت‌وگو خواهد کرد.
وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در بدو ورود به فرودگاه پکن در جمع خبرنگاران روابط دفاعی جمهوری اسلامی ایران با جمهوری خلق چین را دیرینه و راهبردی دانست و اظهار داشت: رهبران دو‌کشور بر مشارکت راهبردی دو جانبه تأکید فراوان دارند که تحقق این مهم به مشارکت و رایزنی‌های متعدد نیاز دارد.
امیر سرتیپ حاتمی بخش قابل توجهی از روابط راهبردی دو کشور را در حوزه دفاعی اعلام کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران روابط دفاعی دیرینه‌ای از ابتدای انقلاب با چین داشته و این روابط اکنون نیز ادامه دارد.
وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به سؤالی درباره هدف از سفر چین تصریح کرد: در این سفر علاوه‌بر دیدار با وزیر دفاع این کشور، دیدارهایی هم با سایر مقامات نظامی چین و بازدیدهایی از مراکز نظامی و صنعتی این کشور خواهیم داشت.
وی توسعه موافقتنامه وزیران دفاع دو کشور که در سال‌95 امضا شده را یکی دیگر از اهداف سفر خود به چین عنوان کرد و ادامه داد: مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی ایجاب می‌کند که در این شرایط رایزنی‌ها میان دو کشور از نزدیک انجام شود.
امیر سرتیپ حاتمی با بیان این‌که ایران و چین اشتراکات مشترکی دارند اضافه کرد: روابط ایران و چین از دیرباز روابط خوب و در سطح عالی بوده و اکنون نیز با توجه به تحولات منطقه نیاز است این روابط بیش از گذشته گسترش یابد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی