[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۱
  • دوره جدید

مهمترین نیاز امروز دنیای اسلام اتحاد کشورهای اسلامی ‌است، روزنامه شیراز نوین

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: اتحاد و همکاری کشورهای اسلامی‌ زمینه‌ساز حل مشکلات منطقه خواهد بود و به همین دلیل استکبار و در رأس آن امریکا از همکاری و نزدیکی کشورهای اسلامی ‌نگران است. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ‌ در دیدار آقای رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه و هیئت همراه، مهمترین نیاز امروز دنیای اسلام را نزدیکی هرچه بیشتر کشورهای اسلامی‌ و هم‌افزایی آنها دانستند و گفتند: اتحاد و همکاری کشورهای اسلامی ‌قطعاً زمینه‌ساز حل مشکلات منطقه خواهد بود و به همین دلیل استکبار و در رأس آن امریکا از همکاری و نزدیکی کشورهای اسلامی ‌و شکل گیری یک قدرت اسلامی‌ نگران است. ایشان علت دشمنی و کینه‌ورزی آمریکا با کشورهای اسلامی ‌دارای قدرت را همین نگرانی برشمردند و افزودند: جمهوری اسلامی‌ ایران و ترکیه دو کشور آبرومند و قدرتمند منطقه هستند و انگیزه‌های مشترکی برای دنیای اسلام دارند، بنابراین باید همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های سیاسی و اقتصادی بیش از پیش گسترش یابد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی ‌با اشاره به همکاری‌ها و ارتباطات خوب جمهوری اسلامی ‌ایران و ترکیه از زمان روی کار آمدن جریان اسلام‌گرا، تأکید کردند: لازم است نقاط مشترک هر چه بیشتر تقویت شود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین از مواضع آقای اردوغان درخصوص مسائل میانمار قدردانی کردند و با اشاره به موضوع فلسطین گفتند: مسئله فلسطین همواره مهم است و لحظه‌ای نباید از آن غفلت کرد.
در این دیدار که آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهور نیز حضور داشت، رئیس جمهور ترکیه وضعیت منطقه را بحرانی دانست و ابراز امیدواری کرد که در سایه همکاری کشورهای اسلامی‌ مسائل منطقه حل و فصل شود. آقای اردوغان، پراکندگی و نبود انسجام میان کشورهای اسلامی ‌را از عوامل بروز وضع کنونی برشمرد و گفت: به علت نوع رفتار غرب در قبال کشورهای مستقل اسلامی، اوضاع از حساسیت بیشتری برخوردار است و همین مسئله ایجاب می‌کند همبستگی و برادری بویژه میان جمهوری اسلامی ‌ایران و ترکیه افزایش یابد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی