[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

حیاط خلوت - فرزاد وثوقی - گروه خبر، روزنامه شیراز نوین

مجلس شانه خالی می‌کند 
علی تاجرنیا فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در خصوص استیضاح‌های زنجیروار مجلس و پیامدهای آن گفت: استیضاح یکی از راه‌هایی است که مجلس فکر می‌کند باید برای نظارت انجام دهد اما به‌نظر می‌رسد استیضاح‌های اخیر بیشتر رفع تکلیفی از سوی مجلس است. 

اصلی به عنوان نظارت خبرگان بر دولت وجود ندارد
یک استاد حوزه علمیه قم گفت: اصلی به عنوان نظارت مجلس خبرگان بر دولت وجود ندارد و همانطور که از اسم این نهاد مشخص است تنها مجلس خبرگان رهبری است.
حجت الاسلام محسن غرویان افزود: به طور کلی فکر می‌کنم گروه خاصی بحث نظارت مجلس خبرگان بر دولت را تنها برای فشار بر دولت طراحی کرده‌اند.

 شکل‌گیری جمهوریت سوم
نماینده تهران گفت: نامه‌ای تدارک دیده‌ایم که خدمت مقام معظم رهبری بدهیم و از ایشان بخواهیم برای بازنگری در قانون و شکل‌گیری جمهوریت سوم اقدام کنند. مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردم‌سالاری افزود: در سیستم نظام باید تغییرانی صورت بگیرد. اشاره می‌کنم به طرح جمهوریت سوم. یعنی نه کاملاً ریاست‌جمهوری و نه کاملاً پارلمانی. ما در زمان امام جمهوریت اول را تجربه کردیم و خود امام هم پیش‌بینی کردند بعد از ایشان جمهوریت دوم شکل گیرد.

افزایش نرخ ارز  کارت دعوت به ناآرامی ‌است 
یک استاد علم اقتصاد با بیان اینکه افزایش قیمت ارز افکار عمومی‌ را علیه دولت بسیج می‌کند، گفت: ما دشمن لازم نداریم. ارزیابی ما نشان می‌دهد، سکوت دولت و هم‌سویی مجلس می‌گوید کودتایی درحال شکل‌گیری است و این اتفاقات ابزار کودتا است.

شعار پاسخ‌گو نیست
محسن ‌هاشمی ‌در هفدهمین کنگره حزب مردم‌سالاری گفت:  باید به سمت واقع‌گرایی برویم و اگر به این سمت نرویم دچار مشکل خواهیم شد.
 وی افزود: باید نقاط مشترک اعتدال بین اصلاح‌طلبان و اصولگرایان را ببینیم‌ چراکه دیگر شعار پاسخ‌گو نیست.

تلاش یوتیوب برای بازگشت به ایران
برخی رایزنی‌هایی را برای رفع فیلتر وب‌سایت «یوتیوب YouTube» در ایران آغاز کردند و یوتیوب با توجه به نگاه اقتصادی که به بازار ایران داشته در جریان این مذاکرات غیرعلنی حاضر شده ملاحظات مرسوم را بپذیرد اما با رفع محدودیت از این سرویس مخالفت شده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی