[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

بازگشت ١٧۵‌هزار کودک به مدرسه، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی گفت: ١٧۵هزار کودک بازمانده از تحصیل در کشور طی سال گذشته تحت پوشش قرار گرفتند.
به گزارش خبرنگار مهر، محمد نفریه در مراسم آغاز طرح لبخند مهر افزود: دفتر امور آسیب‌دیدگان بهزیستی فعالیت‌های مختلفی در حوزه کودکان کار انجام می‌دهد که یکی از این فعالیت‌ها راه‌اندازی مراکز روزانه برای این کودکان بوده این درحالی است که قبلاً مراکز کودکان کار و خیابان فقط به‌شکل شبانه‌روزی بودند.
وی از تحت پوشش قرار گرفتن ١٧۵‌هزار کودک بازمانده از تحصیل در کشور طی سال گذشته خبر داد و گفت: بیشتر کودکان بازمانده از تحصیل دارای خانواده هستند، به همین دلیل مراکز روزانه را گسترش دادیم و در‌حال حاضر بیش از ۱۰۰‌مرکز در مناطق شهری مشغول فعالیت هستند.
مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی با بیان این‌که این کودکان در مراکز روزانه خدمات متعددی نظیر امکانات تفریحی و یک‌وعده غذای گرم دریافت می‌کنند اظهار کرد: این کودکان همچنین خدمات روانشناسی، پزشکی و سوادآموزی را در این مراکز دریافت می‌کند. 
نفریه از اجرای طرحی با مشارکت وزارت رفاه برای کودکان بازمانده از تحصیل خبر داد و گفت: در این برنامه کودکان از سوی کلینیک‌های مددکاری شناسایی و به مدارس برمی‌گردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی