[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

نماینده مجلس: طرح‌های آبرسانی و اشتغالزایی جهرم در اولویت تخصیص اعتبار است، روزنامه شیراز نوین

نماینده مردم شهرستان جهرم در مجلس شورای اسلامی ‌گفت: برای تخصیص اعتبارات عمرانی در این شهرستان، طرح‌های آبرسانی شهری و روستایی، اشتغالزایی و بهداشت و درمان در اولویت قرار دارند.
به گزارش ایرنا محمدرضا رضایی کوچی، سه شنبه در نشست کمیته برنامه ریزی شهرستان جهرم افزود: باید با توجه به شرایط موجود، برنامه ریزی و آنها را عملیاتی کنیم و در حال حاضر به سبب اینکه منابع مالی ما محدود است ضروری است تکمیل طرح‌های آبرسانی اعم از شهری و روستایی، ایجاد اشتغال، بهبود وضعیت معیشت مردم و به انجام رساندن طرح‌های حوزه سلامت، بهداشت و درمان در صدر برنامه‌ها قرار گیرد. 
وی اظهار داشت: باید بر اساس جدولی که سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس پیشنهاد داده و متناسب با شرایط هر منطقه و شهرستان این استان است، اعتبارات تخصیصی توزیع شود.
رضایی کوچی ادامه داد: به دلیل کمبود منابع آب باید به موضوع مرمت و بازسازی قنات‌ها و کانال‌های آبرسانی در حوزه کشاورزی شهرستان جهرم نیز توجه ویژه شود.
تخصیص 210 میلیارد ریال اعتبار به جهرم 
معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه شهرستان جهرم نیز در این نشست گفت: امسال 210 میلیارد ریال از محل اعتبارات توسعه متوازن به این شهرستان اختصاص یافته است.
علیرضا صحراییان بیان کرد: از این میزان اعتبار، 127میلیارد ریال آن در سال 97 برای تکمیل طرح‌های آبرسانی، ایجاد اشتغال و بهداشت و درمان که ظرف سال‌های گذشته اعتباری برای آنها تخصیص نیافته بود، هزینه می‌شود. 
وی، با اشاره به اینکه برخی از طرح‌های عمرانی این شهرستان با استفاده از اعتبارات ملی و استانی احداث شده است، گفت: از جمله این طرح‌ها، ساخت پروژه ورزشی از محل اعتبارات وزارت نفت، مرمت بازار جهرم و همچنین ساخت مجتمع‌های تفریحی، فرهنگی و ورزشی با استفاده از اعتبارات ستاد بازآفرینی شهری و احداث مدارس در مناطق محروم جهرم از محل اعتبارات بنیاد برکت است. 
فرماندار ویژه شهرستان جهرم بیان کرد: یکی از ویژگی‌های مدیر توانمند این است که از همه ظرفیت‌های موجود برای به انجام رساندن طرح‌های عمرانی بهره گیرد و افزون بر این از قابلیت‌های بخش خصوصی نیز در این زمینه استفاده کند. 
صحراییان ادامه داد: در سال‌های گذشته، ملاک ارزیابی عملکرد مدیران، تکریم ارباب رجوع، میزان نظم و انضباط فردی و برخورد مردمی‌ بود، اما ملاک امسال ما برای ارزیابی مدیران، جذب سرمایه‌گذاران، فعال‌کردن بخش خصوصی و جلب مشارکت خیران است.
کلانتری، کارشناس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس نیز در این جلسه، گفت: 29 درصد از 210میلیارد ریال اعتباری که امسال از محل اعتبارات توسعه متوازن به شهرستان جهرم تخصیص یافته، متعلق به طرح‌هایی است که در سال‌های گذشته به آنها اعتباری اختصاص داده نشده بود.
وی افزود: دستگاه‌های اجرایی شهرستان جهرم باید ابتدا طرح‌های نیمه‌تمام را تکمیل و پس از آن مبادرت به اجرای پروژه‌های جدید کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی