[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۴
  • دوره جدید

موانع قانونی رونق را از کارآفرینی گرفت ، روزنامه شیراز نوین

رئیس کارگروه تخصصی گردشگری و سرمایه‌گذاری کانون کارآفرینی فارس گفت: وجود موانع قانونی و بروکراسی اداری سبب تأخیر در روند کارآفرینی در صنعت گردشگری فارس و شیراز شده است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، احمدرضا نقیب‌زاده دیروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از آنجا که ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان فارس بسیار بالا بوده تقاضا برای توسعه زیرساخت‌ها و کارآفرینی در زمینه‌های گردشگری نیز بالا است، اما وجود موانع قانونی و بروکراسی اداری انگیزه‌های افراد متقاضی کارآفرینی در این حوزه  را گرفته و تمام و کمال به نتیجه نرسیده است.
نقیب‌زاده گفت: تلاش داریم در کارگروه تخصصی گردشگری و سرمایه‌گذاری کانون کارآفرینی فارس با شناسایی این موانع و همچنین ایجاد تسهیلات بیشتر برای گردشگران به دنبال نقش‌آفرینی مؤثرتر در کارآفرینی در این صنعت باشیم.
رئیس کارگروه تخصصی گردشگری و سرمایه‌گذاری کانون کارآفرینی فارس با اشاره به فرصت‌های خوب کارآفرینی در شاخه‌های گردشگری از طریق توسعه اماکن بوم‌گردی بیان کرد: نسل سوم گردشگری در دنیا، گردشگری خلاقانه است که زیر مجموعه گردشگری فرهنگی قرار می‌گیرد. وی بیان کرد: از شاخصه‌های این نوع گردشگری نیز آشنایی و یادگیری گردشگران با زندگی، فرهنگ، خوراک و پوشش بومی ‌و سنتی است که در فارس دارای پشتوانه قوی فرهنگی به ویژه در زندگی روستایی و عشایری هستیم. مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری فارس همچنین از افتتاح پنجمین پروژه گردشگری این شرکت خبر داد و افزود: مجتمع خدمات رفاهی در جاده کازرون- دشت ارژن، کیلومتر12، در هفته دفاع مقدس افتتاح و همچنین ساخت مجتمع رفاهی دیگری در کیلومتر70 جاده آباده- ایزدخواست آغاز می‌شود.
نقیب‌زاده هدف از این اجرای این پروژه‌ها را ارائه خدمات جاده‌ای به گردشگران عنوان کرد و گفت: تا پایان امسال هم در کیلومتر14 محور سروستان به شیراز یک مجتمع دیگر به بهره‌برداری می‌رسد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی