[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

ویژه‌برنامه بقاع متبرکه در دهه اول محرم اعلام شد، روزنامه شیراز نوین

به مناسبت فرا رسیدن ایام شهادت امام حسین (ع) ویژه برنامه‌های عزاداری در بقاع متبرکه شاخص شیراز برگزار می‌شود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، به مناسبت فرا رسیدن ایام شهادت امام حسین (ع) ویژه برنامه‌های عزاداری در بقاع متبرکه شاخص شیراز برگزار می‌شود.
حرم مطهر شاهچراغ (ع)
مراسم سوگواری سید الشهدا (ع) هر روز بعد از اقامه نماز ظهر و عصر و نماز مغرب و عشا در شبستان بزرگ امام خمینی (ره)  واقع در حرم مطهر شاهچراغ (ع) برگزار می‌شود. سخنران‌های این مراسم حجت‌الاسلام جاوید و حجت‌الاسلام ملک مکان و مداحان این مراسم نیز کاظم محمدی، خلیل نگهبان، نجف روستا، علی حسین‌زاده، رضا رودکی، سعید خائف پناه، جعفر علی‌زاده،‌ هادی آسیابان و محمد جهانشاهی هستند. مراسم پر فیض قرائت زیارت عاشورا نیز هر روز صبح ساعت 6:30 در رواق دارالعباده حرم مطهر شاهچراغ (ع) برگزار می‌شود.
حرم مطهر سید علاالدین حسین (ع)
مراسم عزاداری و سوگواری به مدت 12 شب از ساعت 22 در آستان مقدس سید علاالدین حسین (ع) برگزار می‌شود. سخنران این مراسم حجت‌الاسلام راجی از مشهد مقدس است و جواد مقدم از تهران مداحی این مراسم را بر عهده دارد.
حرم مطهر علی بن حمزه (ع)
مراسم سوگواری  سید الشهدا (ع) به مدت 12 شب در حرم مطهر علی بن حمزه (ع) برگزار می‌شود. مراسم ویژه «از معرفت حسینی تا عرفان خمینی» از ساعت 6:30 تا 8:30 صبح با قرائت زیارت عاشورا و ذکر مصیبت و پذیرایی صبحانه در این حرم مطهر برگزار می‌شود.
هر شب بعد از اقامه نماز مغرب و عشا نیز مراسم سوگواری سید الشهدا(ع) در حرم مطهر علی بن حمزه (ع) برگزار می‌شود. 6 شب اول سخنرانی این مراسم بر عهده حجت‌الاسلام آل بویه از اساتید حوزه علمیه قم است. این مراسم به مدت 12 شب هر شب از ساعت 19 تا 23 برگزار می‌شود و حاج قاسم زارع مداحی این مراسم را بر عهده دارد. حجت‌الاسلام سید محمد حسینی و حجت‌الاسلام میرزایی از قم  نیز روضه‌خوان این مراسم هستند.
حرم مطهر سید تاج الدین غریب (ع)
حرم سید تاج‌ الدین غریب (ع) نیز به مدت  12 شب بعد از نماز مغرب و عشا میزبان عزاداران حسینی خواهد بود، حجت‌الاسلام هوشمند سخنران این مراسم هستند و سید مصطفی زارع و جعفر دهقان نیز در این مراسم به مداحی می‌پردازند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی