[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۱۰
  • دوره جدید

سفره‌های اطعام در حاشیه شهر پهن می‌شود، روزنامه شیراز نوین

سمیرا مولودی - گروه خبر
حجت الاسلام و المسلمین موسوی اظهار داشت: امسال با توجه به وضعیت اقتصادی جامعه مراسم عزاداری و اطعام عزاداران سید الشهدا با در نظر گرفتن نیات واقفین بیشتر به سمت حاشیه شهر و مردم نیازمند برده می‌شود.
به گزارش خبرنگار شیراز نوین رئیس اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس در نشست خبری خود که به منظور تشریح برنامه‌های سوگواره بصیرت عاشورایی سال جاری برگزار شد گفت: مبلغین علوم دینی در طرح سوگواره بصیرت عاشورایی به نقاط مختلف استان فارس اعزام می‌شوند.
 حجت الاسلام والمسلمین سید عباس موسوی در این خصوص ابراز داشت: همزمان با فرا رسیدن ماه محرم الحرام و برپایی خیمه عزای حسینی، ویژه برنامه سوگواره بصیرت عاشورایی در ۴۲۰ بقعه متبرکه استان و در قالب برنامه‌های عزاداری دهه اول محرم در حرم سید علاءالدین حسین(ع) و ۱۵ خیمه معرفت ۱ روزه در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی  بقاع متبرکه مساجد، امامزادگان، حسینیه و تکایا و نقاط مختلف شهر شیراز برگزار می‌گردد.
او در خصوص طرح اعزام مبلغین عنوان کرد: در خصوص اجرای برنامه سوگواره بصیرت عاشورایی، ۱۶۰ روحانی مبلغ غیر بومی ‌از استان قم و ۱۰۰ روحانی بومی ‌در قالب  طرح اعزام مبلغ،  به نقاط مختلف استان اعزام می‌شوند.  رئیس اداره کل اوقاف فارس در خصوص فعالیت این مبلغین بیان کرد: این مبلغین با عزیمت به نقاط محروم استان فارس به اجرای برنامه‌های عزاداری و روضه خوانی سیدالشهداء(ع) در قالب اجرای نیات واقفین خیراندیش می‌پردازند. 
حجت الاسلام موسوی ادامه داد: برپایی خیمه‌های معرفت دینی، ارائه خدمات رایگان متنوع فرهنگی مذهبی به زائران و بقاع متبرکه و عزاداران  امام حسین(ع) از دیگر برنامه‌های این مبلغین است. 
 او با بیان اینکه مراسم شیر خوارگان حسینی در اولین جمعه ماه محرم امسال برپا می‌شود اذعان داشت: ۲۲ هزار پاکت شیر از محل موقوفه معزالوزاره نیز بین عزادان سید الشهدا توضیع  و مراسم تجمع بزرگ لبیک یا حسین نیز در روز ۱۲ محرم الحرام و در ۷۰ بقعه متبرکه فارس به مناسبت سالروز ورود کاروان سید الشهدا به کربلا به صورت نمادین برگزار می‌شود.
 رئیس اداره کل اوقاف فارس  در ادامه خاطر نشان کرد: از دیگر برنامه‌های سوگواره بصیرت عاشورایی برپایی مراسم احلی من العسل است که با حضور گروه ۱ هزار و ۳۵۷ نفری دانش آموزان و هماهنگی اداره کل آموزش و پرورش فارس در حرم سید علاءالدین حسین(ع)  و ۵۵ بقعه متبرکه استان برپا می‌شود.
حجت الاسلام والمسلمین موسوی در پایان به برپایی مراسم رهروان زینبی در بیش از ۵۳ بقعه متبرکه استان و در روز شنبه ۱۲ محرم اشاره کرد و گفت: مراسم شام غریبان نیز در ۲۰۰ بقعه متبرکه استان و برپایی ۳۰۰ ایستگاه صلواتی مردمی‌ در جوار بقاع متبرکه از دیگر برنامه‌های سوگواره بصیرت عاشورایی است که پیش بینی می‌شود بیش از ۱۵۰ هزار نفر از  عزاداران حسینی و از محل موقوفات متصرفی و بیش از این تعداد نیز از محل موقوفات غیر متصرفی فارس اطعام شوند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی