[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

ریل‌ها از بوشهر به فارس می‌رسند، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر گفت: با انتخاب پیمانکاران و تجهیز کارگاه پروژه راه آهن بوشهر- شیراز، عملیات اجرایی این پروژه تا دو ماه آینده آغاز می‌شود.
به گزارش خبرنگار مهر، رضا عوض‌پور ظهر سه‌شنبه در نشست خبری با اشاره به نتایج سرشماری سال ۹۵ در استان بوشهر اظهار داشت: بر اساس این سرشماری، نرخ رشد جمعیت در استان ۲.۴۱ بوده در حالی که نرخ رشد کشور ۱.۲۴ بوده است.
عوض‌پور با بیان اینکه برای تکمیل طرح‌های عمرانی در کل کشور ۴۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است، خاطرنشان کرد: برای تکمیل طرح‌های عمرانی در استان بوشهر هم ۷ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که شامل طرح‌های عمده از جمله آزادراه، راه آهن، بیمارستان و... می‌شود.
وی در مورد پروژه راه آهن بوشهر- شیراز با قدردانی از پیگیری‌های ویژه استاندار و نمایندگان مردم در مجلس گفت: هم‌اکنون ۱۱۸ میلیارد تومان اعتبار برای آغاز این طرح تأمین شده است.
عوض پور ادامه داد: پیمانکاران این پروژه شامل  شرکت  توسعه راه‌های پارس و آبادراهان پارس هستند و عملیات اجرایی این پروژه هم تا دو ماه آینده آغاز می‌شود.
 وی افزود: پروژه راه آهن بوشهر- شیراز یک پروژه ملی است که ۴۵۰ کیلومتر طول دارد و ۲۰۰ کیلومتر آن در استان بوشهر اجرا خواهد شد، در حالی که این پروژه فاینانس خارجی از کشور چین دارد و روال اداری آغاز به کار فاینانس خارجی زمان‌بر بود ما خودمان با اعتباراتی که داشتیم کار را آغاز خواهیم کرد تا زمانی که اعتبارات فاینانس هم تزریق شود.
وی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری اولیه این پروژه بر اساس نرخ یوان چین حدود ۳ هزار میلیارد تومان می‌شود، گفت: تاکنون ۳۰ درصد تخصیص از اعتبار ۱۱۸ میلیارد تومانی را دریافت کردیم و ۷۰ درصد باقی مانده هم تا آبانماه دریافت خواهیم کرد و عملیات اجرایی این پروژه را تا دو ماه آینده آغاز می‌کنیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی