[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

نشست مشترک بنیاد مسکن و ثبت اسناد و املاک ناحیه چهار شیراز، روزنامه شیراز نوین

مسعود صف شکن مدیر بنیاد مسکن شهرستان شیراز در نشست مشترکی با رئیسی مدیر اداره ثبت ناحیه چهار شیراز بر لزوم تداوم تعامل و مشارکت برای صدور اسناد مالکیت روستایی تأکید کرد و گفت: صدور اسناد مالکیت بخشی از توسعه روستایی و هم راستا به محرومیت‌زدایی است و شتاب توسعه روستایی را دوچندان می‌کند. به گزارش روابط عمومی ‌بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ‌فارس، صف شکن در این نشست با اشاره به تعامل موجود بین ادارات ثبت و بنیاد مسکن برای صدور اسناد مالکیت گفت: صدور اسناد مالکیت فرایندی است که باید همگان برای تداوم آن مشارکت داشته باشند، این رویکرد موجب ایجاد انگیزه در روستاییان، افزایش کار و تولید و رونق و کاهش مهاجرت‌های ناخواسته روستاییان می‌شود.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان شیراز با بیان اینکه بنیاد مسکن و اداره ثبت برای افزایش سهیمه‌های صدور سند تلاش‌های مضاعفی انجام داده‌اند اظهار داشت: تضمین مالکیت و ارزش دادن به تثبیت مالکیت خانه‌های مسکونی، جلوگیری از تعارض مالکان، وجود وثیقه‌ای مطمئن برای اخذ تسهیلات، جلوگیری از مهاجرت جامعه روستایی به شهرها، برنامه‌ریزی مؤثر در بازار خرید و فروش و قانونمند کردن این فعالیت و همچنین تسریع در امر آموزش و بهداشت، از نتایج اجرای این طرح است.
صف شکن با ارائه آماری از اجرای طرح‌های توسعه در این شهرستان گفت: فعالیت‌های انجام شده در واحد صدور سند شهرستان شیراز از جمله فعالیت‌های شاخص است، صدور تعداد 50هزار 973جلد سند مالکیت در سطح شهرستان شیراز با همکاری ادارات ثبت اسناد و املاک نواحی مختلف شهرستان در سال‌های مختلف پیگیری شده و تعداد 530جلد سند مالکیت درسال 1396 صادر شده است. همچنین تهیه نقشه ثبتی 85 روستای شهرستان شیراز نیز انجام شده است. صف شکن تأکید کرد، جلوگیری از نزاع و اختلافات ملکی، ارتقای توسعه پایدار و پشتیبانی از مدیریت محیط‌زیست، خودکفایی در امر تولید محصولات کشاورزی، برقراری نظام مالیاتی برای معاملات و اسناد مالکیت، محرومیت‌زدایی روستایی از دیگر نتایج اجرای طرح صدور اسناد مالکیت است.
مدیر اداره ثبت اسناد و املاک ناحیه 4 شیراز نیز در این نشست با بیان راهکارهایی برای توسعه صدور اسناد مالکیت، تداوم این روند را به ویژه در مناطق محروم خواستار شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی