[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

حیات خلوط - فرزاد وثوقی - دبیر خبر، روزنامه شیراز نوین

گزارش شوراهای منحله 
سید سلمان سامانی گفت: اقدامات نظارتی وزارت کشور بر عملکرد شوراها منجر به انحلال ۸ شورای شهر و سلب عضویت ۲۸۳ نفر از اعضای شوراهای سراسر کشور شده است.
سخنگوی وزارت کشور افزود: در پرونده تعدادی از اعضای شورای شهر بابل، موضوع اساساً مرتبط با وظایف شورایی افراد نبوده لذا این پرونده‌ها در دستگاه قضایی در حال رسیدگی است.

یک میلیارد دلار برای اشتغال 
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی‌ گفت: یک میلیارد دلار اعتبار دیگر از صندوق توسعه ملی با موافقت مقام معظم رهبری به بخش اشتغال کشور اختصاص یافت.  پیشتر نیز ۱.۵ میلیارد دلار با موافقت مقام معظم رهبری به موضوع اشتغال روستایی و پایدار در کشور اختصاص یافته بود که روند تصویب و اجرای طرح‌های این بخش در حال انجام است. 

تلفات کارگری از مرز 15هزار نفر گذشت 
پزشکی قانونی اعلام کرد: طی ۱۰ سال گذشته (۱۳۸۷ تا ۱۳۹۶)، ۱۵ هزار و ۹۹۷ نفر در حوادث ناشی از کار جان خود را از دست دادند که ۱۵ هزار و ۷۶۷ نفر از این افراد مرد و ۲۳۰نفر زن بودند.

بازنشستگان تجمع کردند 
چند صد نفر از بازنشستگان فرهنگی در مقابل سازمان برنامه و بودجه تجمعی اعتراضی برگزار کرده‌اند. همزمان با این تجمع، در یزد و مشهد نیز تجمعاتی از سوی بازنشستگان فرهنگی برگزار شد. 

احتمال کاهش زوار ایرانی در مراسم اربعین
یک کارشناس عراقی  گفت: مجموعه عوامل اخیر در بصره  باعث کاهش زوار ایرانی در مراسم راهپیمایی روز اربعین خواهد شد. این مسئله بخاطر وضعیت اقتصادی و کاهش ارزش ملی پول ایران است اما من بعید می‌دانم مسئله حمله به کنسولگری ایران تأثیر چندانی داشته باشد. 

نامه احمدی‌نژاد به رهبر 
محمود احمدی‌نژاد در نامه‌ای به مقام معظم رهبری با اشاره به شرایط جسمی ‌حمید بقایی در زندان، درخواست کرد مقامات قضایی ضمن پذیرش اعاده دادرسی، نسبت به برقراری امکان تماس تلفنی  بقایی با خانواده و مرخصی وی اقدام نمایند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی