[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۵
  • دوره جدید

جهانگیری: بخش خصوصی موتور محرکه اقتصاد ایران است، روزنامه شیراز نوین

معاون اول رئیس جمهوری بخش خصوصی را موتور محرکه و آینده اقتصاد ایران دانست و تأکید کرد: تردید در این موضوع توسط هرکس نشان دهنده نبود درک درست از اقتصاد و ساز و کارها در توسعه کشور است.
به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «اسحاق جهانگیری» روز سه‌شنبه در همایش «مبادله قرارداد و معرفی طرح‌های صنعت آب و فاضلاب و آب و برق» افزود: شرایطی باید در کشور از نظر قوانین فراهم شود تا بخش خصوصی میدان‌دار اقتصاد باشد.
وی درمورد تهدیدات بخش خصوصی تصریح کرد: یکی از این تهدیدها با توجه به سابقه فرهنگی، سیاسی و اجتماعی که در ایران وجود دارد، نوعی تفکر چپ‌گرایانه به تعبیر سابق وجود دارد که اگر کسی پولدار شد باید با آن مبارزه شود.
معاون اول رئیس جمهوری تأکید کرد: اگر میدان داری بخش خصوصی و همچنین اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی را که رهبر معظم انقلاب اعلام کردند، پذیرفتیم، معنایش این است که بخش خصوصی هیچ سقفی برای پولدار شدن ندارد و به هر میزان که فعالیت و کار کند، می‌تواند دارایی داشته باشد و کسی حق ندارد نسبت به آن بخل بورزد.
جهانگیری یادآور شد: این آسیبی است که در حال حاضر از نظر فرهنگی و اجتماعی در بسیاری از نیروهای کشور وجود دارد که تا یک بخش خصوصی جان می‌گیرد، می‌گویند از کجا آورده و به آن بخل می‌ورزند.
وی با یادآوری این که اقتصاد ایران دولتی است و رانت بسیاری در آن وجود دارد، خاطرنشان کرد: عده‌ای به نام بخش خصوصی فقط به دنبال رانت‌خواری و سوء استفاده از فرصت‌های پیش‌آمده هستند، این افراد را باید از بخش خصوصی واقعی جدا کنیم. 
معاون اول رئیس جمهوری ادامه داد: مشاهده می‌کنید جوانی یک شبه میلیاردر می‌شود در صورتی که در هیچ کجای دنیا این گونه نیست که کسی با یک اتفاق ثروتمند شود. این موارد سوءاستفاده‌هایی است که باید جلوی آن گرفته شود.
جهانگیری بر مبارزه واقعی با فساد تأکید کرد و گفت: مبارزه واقعی با فساد تضمین کننده فعالیت واقعی بخش خصوصی در کشور است. در این مبارزه نباید تسویه حساب سیاسی انجام شود.
وی تصریح کرد: هرکس در این شرایط که هدف دشمن زمین‌گیر کردن اقتصاد کشور است دنبال منافع خود باشد حتماً به این کشور خیانت کرده است.
وی با بیان این که برخی ارز رسمی‌ کشور را برای وارد کردن کالاهای مورد نیاز گرفتند و کالایی وارد نکردند، اظهار داشت: این افراد به ملت خیانت کردند و باید پاسخگو باشند و بدلیل این که سرمایه کشور را خارج کرده و کالای مورد نیاز را وارد نکردند و خسارت وارد کردند حتماً باید مجازات شوند.
معاون اول رئیس جمهوری یادآور شد: در مبارزه با فساد باید دقت شود، نباید مبارزه با فساد به گونه‌ای باشد که تن بخش خصوصی کشور بلرزد، باید احساس کند که حاکمیت و دولت از آن حمایت می‌کند. جهانگیری با تأکید بر این که بنده تا جان در بدن دارم از بخش خصوصی حمایت می‌کنم، گفت: زمانی خدمت رهبر معظم انقلاب بیان کردم که در زندگی شخصی‌ام با هیچ بخش خصوصی ارتباط نزدیک و رفت و آمدی نداشته و در جایی نیز کارخانه‌ای ندارم ولی به این باور رسیده‌ام که شکوفایی اقتصاد کشور راهی جز حمایت از این بخش ندارد. وی با یادآوری این که این جمله را مطرح کردم تا بخش خصوصی بداند در این شرایط تنها نیست، ادامه داد: دولت از بخش خصوصی سالم تا آخر حمایت می‌کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی