[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۵۹۳
  • دوره جدید

روسیه به تهدید نظامی ‌سوریه از طرف آمریکا واکنش نشان داد، روزنامه شیراز نوین

معاون وزیر خارجه روسیه به تهدید نظامی ‌سوریه از طرف مشاور امنیت ملی کاخ سفید واکنش نشان داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه دیروز سه‌شنبه در واکنش به تهدیدات واشنگتن علیه سوریه به بهانه استفاده از تسلیحات شیمیایی تأکید کرد: اوضاع در سوریه و موفقیت‌‌های دمشق در آزادسازی این کشور از تروریست‌‌ها کسانی که نمی‌خواهند شاهد تمامیت ارضی این کشور باشند را نگران کرده است.
معاون وزیر خارجه روسیه ادامه داد: این اقدام آمریکا نشانگر این است که واشنگتن سیاست تهدید و باج‌ خواهی و دستکاری حقایق را در پیش گرفته است.
وی در ادامه تصریح کرد: قبلاً نیز هشدارهای مشابهی را از طرف دولت ترامپ دریافت کرده‌ بودیم. آمریکا با تهدید مستقیم سوریه، در پی باج‌گیری از ایران و روسیه است.
این در حالیست که «جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید چندی پیش اعلام کرد که که آمریکا، فرانسه و انگلیس توافق کرده‌اند که استفاده از سلاح شیمیایی توسط دولت سوریه این بار با پاسخی بسیار قویتر از دفعه قبلی مواجه خواهد شد.
وی افزود: ما مدام در حال ارسال این پیام هستیم که استفاده از تسلیحات شیمیایی برای بار سوم پاسخی قویتر دریافت خواهد.
آمریکا و متحدانش تاکنون دوبار به بهانه استفاده دولت «بشار اسد» از تسلیحات شیمیایی حملاتی به مواضع ارتش سوریه انجام داده‌اند؛ ۲ حمله ادعایی که هیچوقت اثبات نشده است دولت سوریه عامل آن بوده است. 
دولت سوریه و وزارت دفاع روسیه بر اساس شواهد و مدارک همواره تأکید کرده‌اند که آمریکا و متحدانش با به کار بردن گاز شیمیایی علیه مردم توسط عوامل خود در سوریه از آن به عنوان دستاویزی مشروع برای حمله به دولت بشار اسد استفاده می‌کنند.
ادعاها درباره احتمال استفاده دمشق از سلاح‌های شیمیایی در حالی صورت می‌گیرد که دولت سوریه در سال ۲۰۱۳ بعد از یک توافق میان آمریکا و روسیه و با نظارت سازمان منع سلاح‌های شیمیایی، تسلیحات خود را یا نابود کرده و یا به خارج از سوریه ارسال کرده است. مقامات سوری نیز بارها اعلام کرده‌اند که این کشور هیچ سلاح شیمیایی در اختیار ندارد.
همچنین مقامات روسیه در هفته‌های اخیر بارها اعلام کرده‌اند که برخی تروریست‌ها با سلاح‌های شیمیایی اهدایی غربی‌ها درصدد انجام عملیات به منظور متهم کردن دولت اسد هستند. آمریکا و متحدانش پیش از این دوباره به بهانه استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه به اهدافی در این کشور حمله کرده‌اند.
بولتون همچنین گفت که واشنگتن در این زمینه در حال مشورت دائم با لندن و پاریس است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی