[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۴
  • دوره جدید

درخشش ستاره های ورزش فارس در آسمان جاکارتا، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس در مراسمی از ورزشکاران، مدال‌آوران، مربیان و داوران مسابقات آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا تجلیل کرد. 
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز فارس، استاندار فارس در این مراسم با اشاره به ارزشمند بودن ۶مدال نمایندگان فارس در بازی‌های آسیایی جاکارتا گفت: افتخارآفرینی ورزشکاران فارسی در مسابقات آسیایی، نوعی فرهنگ‌سازی است که برای تربیت جامعه جوان و الگوسازی این مرز و بوم شایسته تقدیر است.
تبادار افزود: عملکرد ورز‌شکاران فارس در این دوره نسبت به کل ادوار گذشته بسیار درخشان بوده که این، نشان از برنامه‌ریزی در ورزش استان است.
وی ابراز امیدواری کرد این عملکرد نقطه عطفی برای درخشش بیشتر ورزشکاران فارس در المپیک پیش‌رو باشد. 
در این مراسم، به مدال‌آوران طلایی ۱۵سکه، نقره ۱۰سکه و برنز ۵سکه اهدا شد. در مسابقات آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا، محمدعلی گرایی در کشتی فرنگی مدال طلا گرفت و برادرش محمدرضا، در همین رشته مدال برنز را از آن خود کرد. سعیده جعفری و راحله نادری، دیگر ورزشکاران شرکت کننده از فارس بودند که مدال پرافتخار تیمی طلا را در ورزش کبدی بانوان کسب کردند. 
علی الله‌وردی از فارس در رشته بسکتبال سه نفره نیز مدال برنز تیمی را بر گردن آویخت و محمد حسن‌زاده، دیگر ورزشکار این استان، در بسکتبال پنج نفره مدال نقره گرفت. 
سعیدرضا کیخا ورزشکار شیرازی که امید زیادی برای کسب مدال در خرک حلقه داشت، سرانجام به عنوان چهارمی بسنده کرد. 
فرانک پرتوآذر، بانوی دوچرخه‌سوار شیرازی که از امید‌های کسب مدال طلا بود، هنگام مسابقه به دلیل پارگی زنجیر چرخ توانست به مقام چهارم دست یابد. 
حبیب رنجبر و مهران ستار در رشته جوجیتسو، دیگر ورزشکاران فارس بودند که نتوانستند مقامی کسب کنند و از دور مسابقات حذف شدند و در تنیس هم محمد بهروز کارگران، حذف شد. 
تیم ملی هندبال ایران نیز با فرزاد رستمی و علی رحیمی از استان فارس به مقام پنجم آسیا دست یافت. 
بدین ترتیب، کاروان ورزشی فارس متشکل از ۱۳نفر، در این بازی‌ها موفق شدند در مجموع رقابت‌های تیمی و انفرادی، سه مدال طلا، یک نقره و ۲برنز کسب کنند. 
محمدعلی چمیانی از شیراز به عنوان مربی تیم ملی کشتی فرنگی در این رقابت‌ها حضور داشت و فاطمه اسدپور از شیراز هم سرمربیگری تیم ملی تکواندو بانوان را در بازی‌های آسیایی بر عهده داشت. 
مهدی منظری داور شیرازی هم قضاوت چندین دیدار از رقابت‌های سپک تاکرا در بازی‌های آسیا را برعهده داشت.
 مهدی مختاری هم به عنوان داور اسکواش و زهرا خسروانیان در رشته قایقرانی، به عنوان داور از فارس کاروان ایران را همراهی می‌کردند. همچنین عباس رضایی، رئیس هیئت کبدی استان فارس به عنوان نماینده فدراسیون در بازی‌های آسیایی حضور داشت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی