[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۶
  • دوره جدید

میزبانی رویداد‌های بین‌المللی فرصت مناسبی برای معرفی فارس و مردم شایسته آن به جهانیان است، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس گفت: میزبانی رویداد‌های بین‌المللی فرصت مناسبی برای معرفی فارس و مردم شایسته آن به جهانیان است.
حیدرعلی کامیاب که دوشنبه 19شهریور در دیدار با پروفسور سریل، مدرس رسمی فدراسیون جهانی کاراته و محمد متقیان‌نژاد، رئیس سبک شیتوریو یونیون کاراته ایران و آسیا سخن می‌گفت، از تصمیم این سبک کاراته برای برگزاری مسابقات جهانی خود در شهر شیراز استقبال کرد و گفت: فارس با تنوع آب و هوایی در شمال و جنوب خود و با دارا بودن ظرفیت‌های سخت‌افزاری فراوان در حوزه ورزش، می‌تواند میزبان بسیاری از رویداد‌های بین‌المللی باشد.
وی با بیان اینکه نقاط مختلف استان فارس مهد پرورش ورزشکار در رشته‌های گوناگون است افزود: میزبانی رویدادهای بین‌المللی، آسیایی و جهانی، هم مشوق ورزشکاران استان برای ارتقای ورزش است و هم زمینه‌ای است برای معرفی فرهنگ مردم این استان به ورزشکارانی که نمایندگی از دیگر کشورهای دنیا به کشورمان سفر می کنند.
دبیر شورای عالی ورزش استان با اشاره به میزبانی حدود 200رویداد ملی و بین‌المللی در 2سال گذشته در استان فارس افزود: میزبانی مسابقات بین‌المللی از لحاظ درآمدزایی و رونق اقتصادی، جلب و توسعه صنعت توریسم ورزشی، گردشگری و معرفی آثار علمی، تاریخی و فرهنگی برای استان فواید و ثمرات بسیاری دارد.
کامیاب، زمینه‌سازی برای حضور خانواده‌های ورزشکاران خارجی شرکت کننده در مسابقات جهانی سبک شیتوریو یونیون را خواستار شد و افزود: حضور خانواده‌های ورزشکاران حاضر در این مسابقات، ضمن ایجاد درآمد برای استان می‌تواند تبلیغات منفی منتشر شده در رسانه‌های خارجی علیه ایران و مردم شریف آن را خنثی کند.
مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس با اشاره به در اختیار داشتن عنوان پایتختی جوانان جهان اسلام توسط شهر شیراز، به ظرفیت‌های جمعیت جوان استان فارس اشاره کرد و افزود: 30درصد از جمعیت 5میلیونی این استان را جوانان تشکیل می‌دهند که موتور متحرک توسعه در استان محسوب می شوند.
کامیاب در بخش دیگری از صحبت‌هایش، به ظرفیت‌های موجود در کاراته استان فارس اشاره کرد و افزود: وجود مدیران توانمند در کاراته این استان، باعث شده ما هیچ‌گاه برای تعیین رئیس هیئت کاراته در استان دستمان بسته نباشد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس با نام بردن از تعدادی از پیشکسوتان و مدیران جوان کاراته استان افزود: ظرفیت‌های مدیریتی در این رشته تا آن اندازه است که ما می‌توانیم از این ظرفیت‌ها در توسعه ورزش استان در حوزه‌ها و رشته‌های دیگر نیز استفاده کنیم.
در ادامه این نشست، پروفسور سریل با ابراز خرسندی از حضور در استان فارس و دیدار با مدیرکل ورزش و جوانان این استان، فارس را استانی زیبا و شهر شیراز را یکی از شهرهای مورد علاقه خود معرفی کرد و افزود: برخلاف تبلیغاتی که علیه ایران می‌شود، این کشور کشوری زیبا و پیشرفته با مردمانی دوست داشتنی و شریف است.
رئیس دانشگاه مارشال آرت با بیان اینکه خود را یکی از علاقه‌مندان به حافظ شیرازی می‌داند افزود: این باعث خوشحالی و خرسندی است که شهری تاریخی، فرهنگی با سابقه طولانی و درخشان در ورزش جهان، میزبان مسابقات جهانی شیتوریو یونیون باشد.
عضو هیئت رئیسه فدراسیون جهانی شیتوریو و رئیس انجمن صلح و دوستی آسیا و اروپا با بیان اینکه خود را سفیر ورزشی برای معرفی شیراز به جهان می‌داند افزود: وظیفه خود می‌دانم تا پیام صلح و دوستی مردم استان فارس، زیبایی‌های این استان و ظرفیت‌های مختلف آن را به جهان معرفی کنم.
در این نشست، محمدجواد شلتوک‌کار سرپرست اسبق هیئت کاراته استان، از پیشکسوتان این ورزش و مشاور مدیرکل ورزش و جوانان فارس، احمد مبارکی رئیس هیئت کاراته فارس، علی ظهرابی رئیس هیئت کاراته شهرستان کازرون و رئیس سبک شیتوریو یونیون در استان فارس و جنوب کشور نیز حضور داشتند.
گفتنی است براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است مسابقات قهرمانی کاراته جهان در سبک شیتوریویونیون، آذرماه آتی در دو بخش مردان و زنان و با حضور کشورهای صاحب‌نام این رشته به میزبانی شهر شیراز در ورزشگاه شهید آیت‌الله دستغیب این شهر برگزار شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی