[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

استاندار فارس: ورزش مجرای ارسال پیام صلح و دوستی ایران به جهانیان است، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: ورزش، زبان گویای یک ملت در عرصه‌های بین‌المللی است.  اسماعیل تبادار که ظهر روز پنجشنبه 15شهریورماه در نشست صمیمانه با ورزشکاران، مربیان و رؤسای هیئت‌های ورزشی اعزام شده به مسابقات المپیک آسیایی جاکارتا سخن می‌گفت، رفتار ورزشکاران یک کشور را در عرصه‌های بین‌المللی نماد دیپلماسی دانست و افزود: ورزش می‌تواند مجرای ارسال پیام صلح و دوستی ملت ایران به ملل مختلف جهان باشد. 
وی در ادامه این دیدار که مدیرکل ورزش و جوانان و برخی دیگر از مدیران این اداره کل نیز حضور داشتند، اخلاق را زیربنای ورزش دانست و گفت: اخلاق بیش از عوامل دیگر موجب شکل‌گیری و رشد شخصیت ورزشکاران می‌شود. 
رئیس شورای عالی ورز‌ش استان افزود: اطلاق عنوان پهلوان به قهرمانان ورزشی، برگرفته از منش‌های اخلاقی است و پهلوان علاوه بر زور بازو، در مسائل انسانی و اخلاقی برجسته است.
تبادار با بیان اینکه ورزشکاران استان فارس دارای اخلاق ورزشی و متانت هستند، یادآور شد: ورزش دارای کارکرد فرهنگی است و علاوه بر قهرمانی، الگو به جامعه معرفی می‌کند.
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه ورزشکاران قهرمان استان با همت والا در عرصه‌های بین‌المللی به عنوان نماینده نظام جمهوری اسلامی ایران حضور پیدا کرده‌اند گفت: ورزشکاران با به‌کارگیری همه توان خود، موجب اهتزاز پرچم جمهوری اسلامی به عنوان نماد هویت کشور شدند.
تبادار در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به اینکه سرزمین پهناور فارس در تاریخ، فرهنگ و ادب و حاکمیت شهره آفاق است و انسان‌های برجسته‌ای را پرورش داده، بیان کرد: قهرمانان استان با رفتار مناسب و شایسته، اصالت خود را معرفی و رسالت خود را انجام می‌‌دهند.
وی با یادآوری اینکه ورزشکاران استان در مسابقات آسیایی جاکارتا در سال 2018 موفق به کسب 6مدال شدند، اظهار کرد: این انتهای راه نیست؛ بلکه ابتدای مسیر تلاش برای موفقیت‌های بزرگ‌تر در عرصه‌های بین‌المللی است و به ویژه، در مسابقات المپیک انتظار داریم ورزشکاران استان با تلاش بیشتر بتوانند تعداد مدال‌های خود را افزایش دهند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی