[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۲
  • دوره جدید

احیای تالاب بختگان مطالبه ۱۵ شهرستان فارس است، روزنامه شیراز نوین

امام جمعه شهرستان نی‌ریز با بیان اینکه احیای بختگان مطالبه ۱۵ شهرستان استان فارس است، گفت: برخی از حیوانات این منطقه به علت کمبود آب در حال تلف شدن هستند که باید نسبت به آبرسانی و تغذیه آنها اقدام شود. به گزارش خبرگزاری تسنیم از نی‌ریز، آیت‌الله سید محمد فقیه عصر دیروز در نشست مردم و مسئولان این شهرستان که با حضور رئیس مجلس برگزار شد، اظهار داشت: احیای بختگان مطالبه 15 شهرستان استان فارس است که خشکی آن مشکلات زیادی به وجود آورده است.
وی با اشاره به اهمیت تالاب بختگان از نظر زیست محیطی برای استان فارس گفت: برخی از حیوانات این منطقه به علت کمبود آب در حال تلف شدن هستند که باید نسبت به آبرسانی و تغذیه آنها اقدام شود.
عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: حیواناتی که در منطقه حفاظت شده هستند به علت نداشتن آب و غذا به حاشیه جاده می‌آیند و بر اثر برخورد با وسایل نقلیه تلف می‌شوند. 
امام جمعه نی‌ریز بیان کرد: رسیدگی به جاده‌های نی‌ریز از دیگر مطالبات مهم مردم این شهرستان است که باید به آن توجه شود همچنین صنایع نی‌ریز که باید مشکلات آن برطرف شود. 
وی عنوان کرد: اگر موضوع افزایش نماینده‌های مجلس مطرح باشد،  یکی از درخواست‌های مردم نی‌ریز این است که نماینده جدا داشته باشند. 
محمدرضا امیری، فرماندار نی‌ریز نیز در این جلسه با اشاره به مشکلات شهرستان به موضوعات مختلف اشاره کرد و گفت: مردم در زمینه آب آشامیدنی، راه و بهداشت رنج می‌برند. جاده‌های پر پیچ و خم این شهرستان مشکلات زیادی را به وجود آورده و سالانه جان ده‌ها نفر را می‌گیرد.
امیری با بیان اینکه حادثه تلخ تصادف و مرگ سربازان در یکی از محورهای این شهرستان فراموش نمی‌شود، خاطرنشان کرد: جاده‌های نی‌ریز امروز نیازمند اعتبار برای بازسازی، رفع نقاط حادثه‌خیز و همچنین زیرسازی و بهسازی است. وی افزود: بیمارستان نی‌ریز نیز منتظر تأمین اعتبار است و امیدواریم در این زمینه همراهی و حمایت لازم صورت گیرد. فرماندار نی‌ریز گفت:  خواستار رعایت عدالت در تخصیص اعتبارات هستیم و معتقدیم باید طوری برنامه‌ریزی شود تا تخصیص اعتبارات به سرعت انجام شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی