[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۰۸
  • دوره جدید

اقتصاد ایران نیازمند جراحی است، روزنامه شیراز نوین

به گزارش ایرنا، علی لاریجانی دوشنبه در دومین روز سفر به استان فارس، در جلسه شورای اداری شهرستان استهبان افزود: در مجموع باید توجه داشت که ما در شرایطی هستیم که فشار بین‌المللی بر کشور وارد است و علاوه بر این در داخل نیز با برخی مشکلات مواجه هستیم و ضرورت دارد در گام نخست درد را به درستی تشخیص دهیم و بعد نسبت به درمان آن اقدام کنیم. 
وی ادامه داد: اگر بخواهیم مسئله فشار اقتصادی را حل کنیم باید بدانیم که چنانچه مشکلات درونی اقتصاد حل شود بسیاری از معضلات بیرونی هم رفع خواهد شد. 
او اظهار داشت: دشمن همواره بر روی نقاط ضعف دست می‌گذارد و اگر ما این نقاط ضعف را حل کنیم آنها قدرت چانه‌زنی زیادی نخواهند داشت. 
رئیس مجلس شورای اسلامی ‌ادامه داد: یکی از نقاط ضعف این است که کشور گران اداره می‌شود و منابع در جای اصلی خودش و در جایی که باید هزینه نمی‌شود، باید در کشور تولید ثروت شود چرا که کشوری موفق است که ثروت‌زا باشد. لاریجانی افزود: بعد از انقلاب خیلی از منابع ما در استان‌ها صرف ساخت جاده، برق کشی و انتقال آب و گاز شد که البته این کارها از نظر جنبه عدالت و روحیه عدالت خواهی ارزشمند و خوب است اما چون متناسب با این چرخه اقتصادی در کشور فکر نشد و سامان پیدا نکرد ما یک ناآرامی ‌در وضعیت اقتصادی کشور می‌بینیم. 
وی افزود: امروز آنچه که برای ما مسئله است این است که اقتصاد کشور را از نظر تولید روان کنیم. 
رئیس قوه مقننه گفت: امروز با وجود اقداماتی که در جهت بهبود شاخص‌های فضای کسب و کار در کشور انجام شده اما در کل نسبت به دیگر کشورها جایگاه خوبی نداریم و قرار داشتن در رتبه بالای 100 در جمع 182 کشور رتبه مطلوب نیست. رئیس مجلس گفت: وقتی در کشور می‌توانیم تولید روان داشته باشیم باید اشکالات، مقررات و بخشنامه‌های دست و پا گیر را برداریم. 
لاریجانی اظهار داشت: در اتاق مسئول باید به روی سرمایه‌گذاران باز باشد، مدیران باید دنبال سرمایه‌گذار بروند و از آنها خواهش کنند که سرمایه‌گذاری کنند. 
وی، از مسئولان استان فارس و شهرستان استهبان خواست که زمینه سرمایه‌گذاری در این منطقه را فراهم کنند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی