[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

بخش خصوصی در خطر تعطیلی، روزنامه شیراز نوین

نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار گفت: بنگاه‌های کوچک و متوسط از محل افزایش نرخ ارز متضرر شدند و در حال حاضر در وضعیت بدی هستند و بخش خصوصی واقعی با کاهش شدید تولید و تعطیلی روبه‌رو است.
به گزارش  روابط عمومی ‌اتاق بازرگانی فارس، جمال رازقی جهرمی ‌با بیان اینکه قدرت خرید کارگران در مقایسه با ابتدای سال به دلیل سیاست‌های دولت به شدت کاهش یافته است، اظهار داشت: با توجه به تورم ماهانه کشور 4.8 درصدی با این روند تا پایان سال به تورم بی‌سابقه 60 درصدی می‌رسیم.
رئیس اتاق بازرگانی شیراز با بیان اینکه کارفرمایان بزرگ از جمله فولاد، پتروشیمی، خودرو، بانک‌ها و مؤسسات مالی از هفت دولت آزاد هستند و هر بلایی دلشان می‌خواهد سر مملکت می‌آورند، افزود: آن‌ها هر کاری بخواهند در بازار انجام می‌دهند و عامل اصلی اختلالات در بازار هستند و سیاست‌گذار در این زمینه مقصر است.
رازقی جهرمی ‌با بیان اینکه درآمد دولت از نفت بر اساس قانون بودجه بشکه‌ای 55 دلار و با دلار سه هزار و 500 تومانی 168 هزار میلیارد تومان بوده است، گفت: اکنون قیمت هر بشکه نفت 76 دلار و با دلار هفت هزار و 800 تومانی درآمد دولت 515 هزار میلیارد تومان می‌شود.
وی با بیان اینکه اختلاف این دو رقم 347 هزار میلیارد تومان است و دولت در این شرایط سود کرده است و باید ضرر تولید کنندگان و کارگران را جبران کند، خاطرنشان کرد: درآمد دولت بر اساس نرخ ارز دو برابر افزایش یافته است. رازقی جهرمی‌ با بیان اینکه سیاست‌های نادرست دولت موجب نابسمانی در جامعه شده است، افزود: آیا پیمانکاران بخش خصوصی باید جبران هزینه‌ها را کنند.
نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار با بیان اینکه در مهر و آبان امسال هزینه‌ها دست کم دو برابر سال گذشته خواهد شد، تصریح کرد: باید دولت، مجلس شورای اسلامی ‌و قوه قضاییه اقدام‌های زیربنایی برای بهبود وضع اقتصادی کشور انجام دهند وگرنه هر ماه باید جلسه شورای عالی کار برگزار شود و کارگران بگویند حقوق ما را اضافه کنید.
رازقی جهرمی ‌گفت: نرخ تورم نقطه به نقطه تولید کننده 28 درصد در مقایسه با سال گذشته افزایش یافته است.
نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار افزود: حاکمیت درباره کارفرما و کارگران ظلم کرده است و مجلس در این مدت با توجه به اینکه در رأس امور است هیچ کاری برای جلوگیری از تعطیلی واحد‌های تولیدی انجام نداده است.
وی گفت: قوه قضاییه کجاست و چرا به واحد‌های اصلی و بزرگ احتکارکننده و مختل‌کننده بازار توجه نمی‌کنند و فقط یقه تولیدکننده کوچک را می‌گیرند.
رازقی جهرمی ‌افزود: تولید کننده و بخش خصوصی زیر فشار نقدینگی کاهش 40 تا 50 درصدی تولید و تعطیلی هستند.
نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار گفت: دولت امروز درآمد نجومی ‌از سیاست‌هایش دارد و باید به کارگران و اقشار آسیب پذیر و تولید‌کننده کمک کند.
وی افزود: از محل درآمد دولت باید برای کارگران بن خرید کالا اساسی تأمین و وام‌هایی که بانک‌ها به کارفرمایان داده‌اند امهال شود.
رازقی جهرمی ‌با بیان اینکه قدرت خرید کارگران باید حفظ شود، گفت: 15 هزار میلیارد تومان از صندوق پس‌انداز ملی به سپرده‌گذاران مؤسسات اعتباری پرداخت کردند اما به کارفرمایان کمک نمی‌کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی