[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

دولت قبل با خرید ۱۰ کشتی ۱۵۷ میلیون دلار پول ملت را بر باد داد ، روزنامه شیراز نوین

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به خرید ۱۰کشتی توسط دولت قبل، گفت: متأسفانه ۱۵۷میلیون دلار پول ملت را برای این قرارداد به باد دادند و با سوخت شدن این میزان بیت المال، صدای هیچ کس در آن زمان در نیامد.
علی ربیعی روز پنجشنبه در جریان افتتاح پروژه بانکرینگ در منطقه سلخ جزیره قشم، گفت: با توجه به ظرفیت بالای نفت و گاز در کشور از جمله در منطقه آزاد قشم، باید از این ظرفیت عظیم برای ارتقای قدرت خود استفاده کنیم.
وی افزود: بهره برداری از سایت سوخت رسانی منطقه سلخ در جزیره قشم و تردد سالانه ۶۰هزار کشتی کوچک و بزرگ از ۵مایلی این منطقه، باید ایران به سهم حقیقی خود از اقدام سوخت رسانی به کشتی‌ها برسد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: برای موفقیت هرچه بیشتر در این طرح باید با تغییر نگاه به نقش صندوق‌های سرمایه گذاری کشورمان از این ظرفیت‌ها برای تحول اقتصادی بهره ببریم.
وی بیان کرد: با ایجاد ساختار هتلینگ، تعمیر شناورها، تأمین مواد غذایی مورد نیاز شناورها و هر آنچه در کنار این صنعت مورد نیاز است، سهم کشورمان از صنعت سوخت رسانی به شناورهای عبوری در خلیج فارس را به حداکثر ممکن برسانیم.
به گفته ربیعی منطقه آزاد قشم با ظرفیت‌های فراوان نفت و گاز شایسته بهترین شرایط زندگی است و سهم مردم خوب این منطقه باید در طرح‌های کلان اقتصادی منظور شود.
وی خواستار ایجاد یک مرکز فنی و حرفه‌ای در مجموعه سایت سوخت‌رسانی منطقه سلخ با هدف ارائه آموزش‌های مورد نیاز صنایع مختلف به بومیان این منطقه شد.
او با اعلام اینکه در این مجموعه مهم حوزه نفتی بیش از ۱۱۰شغل ایجاد شده، گفت: به طور حتم بیش از سه برابر این میزان شاهد ایجاد شغل‌های مرتبط در این منطقه خواهیم بود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از برنامه ساخت شرکت پتروشیمی و تعمیر کشتی‌ها به عنوان دو طرح آینده شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی (شستا) با هدف استفاده بهینه از سرمایه‌های بازنشستگان و کارگران نام برد.
وی از اقتصاد مقاومتی به عنوان مفهومی مهم در ارتقای مقاومت ایران در برابر فشارهای خارجی نام برد و گفت: اجرای دقیق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی موجب موفقیت کشور خواهد شد.
ربیعی همچنین به اثرات مثبت توافق هسته‌ای ایران با کشورهای موسوم به ۱+۵ اشاره کرد و گفت: با امضای این توافقنامه و دوران پسابرجام، کشتی‌های کشورمان با پرچم مقدس جمهوری اسلامی در آب‌های سرتاسر جهان تردد می‌کنند.
او از آمادگی کشورهای مختلف جهان برای سرمایه گذاری در طرح‌های عظیم کشورمان هم به عنوان یکی دیگر از دستاوردهای موفقیت ایران در مسئله برجام یاد کرد.
ربیعی با اشاره به خرید ۱۰کشتی توسط دولت قبل، گفت: متأسفانه ۱۵۷میلیون دلار پول ملت را برای این قرارداد به باد دادند و با سوخت شدن این میزان بیت المال صدای هیچ کس در آن زمان در نیامد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخشی از سخنان خود به اهمیت امنیت پایدار در کشور پرداخت و بیان کرد: امنیت ایران مرهون تلاش نیروهایی است که با تمام توان از تمامیت ارضی کشور با هدف ارتقای سطح آرامش مردم و فراهم شدن شرایط کسب و کار و توسعه اقتصادی صیانت می‌کنند.
او همچنین در خاتمه یاد و خاطره شهدای آتش نشان حادثه ساختمان پلاسکو تهران را گرامی داشت و به صورت نمادین از تلاش یکی از آتش‌نشانان جزیره قشم تقدیر به عمل آورد.
سایت بانکرینگ قشم با مشارکت ۶۰درصدی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، ۲۵درصدی سازمان منطقه آزاد قشم و ۱۵درصدی شرکت ملی نفتکش ایران در بیش از ۱۲هکتار زمین و ۸۵۰میلیارد ریال اعتبار با حضور علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جمعی از مسئولان استانی افتتاح شد.
 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی