[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۳
  • دوره جدید

وقتی ۹۰ درصد بودجه جاری است دیگر جای عمرانی نیست، روزنامه شیراز نوین

 رئیس مجلس شورای اسلامی ‌گفت: وقتی ۹۰ درصد بودجه جاری است دیگر جای عمرانی نیست.
به گزارش خبرنگار مهر، علی لاریجانی شامگاه دوشنبه در نشست مسئولان و مردم شهرستان نی‌ریز اظهار داشت: کمبود قیر به مشکل بسیاری از استان‌های کشور تبدیل شده و پیگیری می‌شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی‌ بیان کرد: همه در کشور دنبال عمران و آبادانی هستند و آبادانی کشور به این نیست که چهار طرح اجرا شود. آبادانی وقتی انجام می‌شود که اقتصاد دست مردم باشد و دولت تسهیل کننده باشد.
 وی افزود: در مملکت ما رهبری وجود دارد و این افتخاری است که رأس کشور ولایت فقیه است و ایشان روی امور توجه دارند. لاریجانی در ادامه گفت: وقتی ۹۰ درصد بودجه جاری است دیگر جای عمرانی نیست کشور ما باید با یک چهارم حجم نیروهای اداری اداره شود؛ قبول کنیم اقتصاد کشور وقتی سازنده است که دست مردم باشد و دولت جاهایی که بخش خصوصی را حمایت کند.
وی افزود: حدود ۶۰۰ هزار میلیارد تومان طرح عمرانی نیمه تمام در کشور است و باید به بخش خصوصی واگذار شود درحالیکه برخی اداره‌ها نمی‌خواهند اتفاق بیفتد و باید این انجام شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی‌ تصریح کرد: این دید باید در ذهن ما تغییر کند و در کلان کشور تا تصورات ما از اداره کشور تغییر نکند پیش نرفتن و اقتصاد زاینده نمی‌شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی ‌بیان کرد: همه در کشور دنبال عمران و آبادانی هستند و آبادانی کشور به این نیست که چهار طرح اجرا شود؛ آبادانی وقتی انجام می‌شود که اقتصاد دست مردم باشد و دولت تسهیل کننده باشد. وی با بیان اینکه سختگیری‌هایی که می‌کنند به ملت فشار می‌آید، تأکید کرد: توافق هسته‌ای را قبول کردیم برای اینکه به دنبال اقدام دشمن، فشار به مردم نیاید.
لاریجانی با اعلام اینکه امروز دشمن در حال انجام عملیات روانی برای مضطرب کردن مردم است، ادامه داد: دشمنان هدفشان برای از بین بردن استقلال و امنیت کشور هستند و این فشار برای این است که مردم را به هم بریزند؛ در جنوب شرق و شمال غرب ایران در حال توطئه‌چینی و اقدام تروریستی برای برهم زدن امنیت هستند. رئیس مجلس با این وجود عنوان کرد: نمی‌فهمند ملت مقتدر است؛ فکر می‌کنند با تحریم‌ها می‌توانند مردم را به زانو در بیاورند، اما اشتباه می‌کنند و این باعث اتحاد ملت می‌شود.
وی تأکید کرد: اینقدر تبلیغات را زیاد می‌کنند که ذهن‌ها متفرق شود اما نمی‌دانند امروز ایران الگو است و به آن توجه می‌کنند.
لاریجانی تصریح کرد: دشمنان هر چند روز تحریم جدید برای کشورهای مختلف از جمله روسیه دارند، ایران کشور متمدن و ریشه‌دار است و روی پای خود ایستاده است، بنابراین در این شرایط باید همه به‌دنبال هم‌افزایی باشند، فضاهای شک و گمان کشور را ناتوان می‌کند و باید اتحاد داشته باشیم.
رئیس مجلس با بیان اینکه باید امروز از توان نیروهای جوان در کشور استفاده کرد و به دنبال کارآفرینی بود، افزود: ایران دارای امنیت کامل است و باید قدر شرایط را دانست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی