[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۰۸
  • دوره جدید

مردم در جاده‌ها جان می‌دهند، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- محمد شبیری

mohammad4838@yahoo.‌com

 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به آمار افزایشی  7.1درصد فوتی ناشی از تصادفات درون شهری استان گفت: تنها در تیر و مرداد ماه امسال 272نفر بر اثر تصادفات درون‌شهری قربانی بی‌احتیاطی شده‌اند که در مدت مشابه سال گذشته این رقم 254مورد به ثبت رسیده است.  دکتر عبدالرسول همتی در نشست خبری کمپین ارتقا ایمنی ترافیک اظهار داشت: بر اساس آمار رسمی‌ پزشکی قانونی فارس در چهار ماهه امسال تعداد فوتی‌های ناشی از تصادفات 480فوتی به ثبت رسیده این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته‌ای آمار 520فوتی به گزارش شده است. وی با اعلام اینکه امروزه تصادف به عنوان نخستین علت مرگ ومیر افراد اعلام شده است افزود: درتابستان امسال در فارس 272 هم وطن به قربانی بی‌احتیاطی افراد شده و خانواده را داغدار کرده است.
همتی آمار روزانه فوتی ناشی از تصادف در کشور را به سقوط روزانه هواپیما تشبیه کرد و گفت: فوت ناشی از تصادفات مانند سقوط روزانه هواپیما با 66سرنشین می‌ماند که بر اثر این سقوط تمامی ‌افراد جان خود را از دست می‌دهند.
وی اضافه کرد: هم اینک نوجوانان و مردان قربانیان اصلی این حادثه هستند که قسمت عمده این تصادفات در حوزه برون شهری رخ داده است.
این مقام مسئول آموزش و فرهنگ‌سازی را از جمله عوامل مؤثر در جهت کاهش تصادفات نام برد و گفت: همه باید با برنامه‌ریزی مناسب و دقیق گامی ‌به سوی ارتقا و اعتلای فرهنگ ایمنی و به تبع آن کاهش سوانح رانندگی برداریم.
همتی ضمن تأکید بر نقش اقدامات ایمن‌سازی در کاهش تصادفات رانندگی بیان کرد: به گفته متولیان امر در حال حاضر فعالیت‌های گسترده‌ای در زمینه ایمن‌سازی در محورهای ارتباطی استان در دست انجام است که امیدواریم با انجام این گونه اقدامات علاوه بر رفع وکاهش نقاط حادثه‌خیز شاهد کاهش آمار تصادفات باشیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی