[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۱۰
  • دوره جدید

مسکن مهر به خانه آخر رسید، روزنامه شیراز نوین

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با همراهی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در موضوع مسکن مهر، ضمن حضور در شهر صدرا از پروژه‌های مسکن مهر این شهر جدید بازدید به عمل آوردند.
به گزارش روابط عمومی ‌شرکت عمران شهر جدید صدرا، حبیب‌الله طاهرخانی در حاشیه این بازدید گفت: از 24 هزار واحد مسکن مهری که تعهد ما در شهر صدرا بوده است، تاکنون 23 هزار واحد به متقاضیان تحویل شده است و بخش عمده هزار واحد باقیمانده نیز در هفته دولت امسال افتتاح شد. وی خاطرنشان کرد: پروژه‌های باقیمانده از یکی از پروژه‌های مشکل‌دار ما با 2 سال توقف بوده است که در اواخر سال 96 مجدداً فعالیت خود را آغاز کرده و در حال حاضر به این دلیل که تعداد زیادی از متقاضیان آورده خود را تکمیل نکرده‌اند، زمان تحویل پروژه به تعویق افتاده است.
وی درخصوص بازدید به عمل آمده نیز خاطرنشان کرد: در بازدید و جلسه امروز تصمیمات خوبی اتخاذ شد و جهت تأمین مالی و زمانبندی پیشرفت کار برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفت.
احمد مهرآبادی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر نیز در این گفتگو اشاره کرد: از مجموع پروژه‌های مسکن مهر کشور که از سال 86 آغاز شده است، کار ساخت 2 میلیون واحد به اتمام رسیده و باقیمانده که حدود 150 هزار واحد را شامل می‌شود دارای مشکلات ریز و درشتی از قبیل عدم وجود متقاضی، مسائل بانکی و مشکلات تحویل پروژه است و یا به دلایل متعدد دارای پرونده در دادگاه هستند که روند اجرای کار را کند کرده است.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بالغ بر 280هزار واحد مسکن مهر در سطح کشور آماده تحویل هستند اما به دلیل نبود خدمات زیربنایی و عدم تأمین خدمات روبنایی که بر عهده دستگاه‌های متولی است عملاً قادر به تحویل آنها نیستیم.
وی افزود: آمار نشان می‌دهد که در دولت تدبیر و امید بالغ بر یک میلیون و 25 هزار واحد مسکن مهر در سطح کشور به متقاضیان تحویل شده است که بدین ترتیب در این 5 سال بطور میانگین سالانه 200 هزار واحد تحویل متقاضیان شده و آمار قابل توجهی است. خلیل حاجی پور مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا نیز در این بازدید از تعیین تکلیف و تأمین بودجه باقیمانده پروژه‌های مسکن مهر شهر صدرا خبر داد و افزود: با حضور معاون وزیر و قائم مقام ایشان از پروژه بناسازان رمضان که تنها پروژه مسکن مهر باقیمانده شهر صدراست بازدید به عمل آمد و مقرر شد پیمانکار با همین قدرت به کار خود ادامه دهد تا ان‌شاءالله تا پایان سال بتوانیم بخش عمده‌ای از ناحیه غربی این پروژه را نیز به مرحله افتتاح برسانیم.
وی خاطرنشان کرد: قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر در این بازدید قول مساعدی جهت تأمین بخشی از نیازهای مالی این پروژه از یارانه‌های مسکن مهر داد و مابقی کسری این پروژه نیز در قالب کمک به محوطه‌سازی از منابع داخلی شرکت عمران تأمین خواهد شد.
وی همچنین ابراز خرسندی کرد: با وجود گرانی‌های اخیر، به جهت رفاه حال متقاضیان محترم پروژه بناسازان رمضان و اینکه مجبور به تحمل فشار مضاعف نباشند، فعلاً افزایش قیمتی نخواهیم داشت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی