[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۱۱
  • دوره جدید

ادامه پلمپ واحدهای غیربهداشتی، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- محمد شبیری

mohammad4838@yahoo.‌com

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی با تأکید بر اینکه سلامت شهروندان خط قرمز این دانشگاه است گفت: در بازرسی و پلمپ مراکز تهیه و توزیع غذایی که موارد بهداشتی را رعایت نکنند هیچ گذشتی نداریم و با همکاری قضایی و انتظامی ‌نسبت به پلمپ مراکز متخلف اقدام خواهیم کرد.
به گزارش شیراز نوین روز گذشته دکتر عبدالرسول همتی در نشستی خبری در پاسخ به سؤال خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا پلمپ مراکز متخلف ادامه خواهد دارد اظهار داشت: در گذشته شاید این موضوع جدی گرفته نمی‌شد اما در حال حاضر این خواسته از سوی شهروندان مطرح است که با متخلفان برخورد جدی تری صورت گیرد و در حال حاضر بازرسان بهداشتی این دانشگاه پس از سه مرتبه تذکر در صورت عدم رعایت موارد بهداشتی واحد صنفی متخلف با حکم قضایی پلمپ می‌شود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تاکنون 107 هزار مورد بازرسی از اماکن تهیه، تولید و عرضه محصولات غذایی و بهداشتی عمومی ‌تحت پوششش این دانشگاه  انجام شده است گفت: از این تعداد بازرسی‌ها 95واحد متخلف شناسایی و با دستور مقام قضایی حکم پلمپ صادر شده است.
این مقام مسئول بیشترین نوع درخواست از سوی آقایان اعلام کرد و گفت: 73 درصد از گزارش‌ها را از سوی آقایان مطرح می‌شود که بیشترین خواسته آنان درخواست رسیدگی به عرضه مواد غذایی سنتی غیربهداشتی و عرضه مواد غذایی بسته‌بندی‌شده فاقد تاریخ‌ مصرف معتبر و دفع غیربهداشتی فاضلاب هست.
 همتی ضمن قدردانی از شهروندان، همچنین از آنان خواست به‌محض رؤیت هرگونه تخلف بهداشتی، مورد را بلافاصله به سامانه شبانه‌روزی بهداشت ۱۹۰ اطلاع دهند تا موضوع در اسرع وقت و با حساسیت خاص رسیدگی شود.
وی با تأکید بر اینکه مأموران بهداشت محیط این دانشگاه تحت‌تأثیر جوسازی‌ها قرار نگرفته و نمی‌گیرند، گفت: به زودی چند واحد دیگر تهیه و توزیع موادغذایی و بهداشتی متخلف نیز تعطیل خواهد شد.
این مقام مسئول در پاسخ به سؤال دیگر خبرنگاران مبنی بر علت فوت مرگ مشکوک کودک ١٠ ساله که به گفته خانواده اش با مصرف ساندویچ فوت کرده گفت: پس از انتشار این گزارش در فضای مجازی، نمونه‌برداری از واحد فست‌فودی مربوطه،گوشت استفاده شده سالم بود هرچند این امکان وجود دارد که در زمان عرضه کالا گوشت ناسالم استفاده شده باشد؛
 اکنون هم هیچ اطلاعی از نتایج آزمایش‌ پزشکی قانونی در اختیار نداریم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی