[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۱۱
  • دوره جدید

قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان نباید به‌دست فراموشی سپرده شود، روزنامه شیراز نوین

دبیرکل انجمن‌های اصناف و بازار اظهار کرد: نباید بازنشسته‌ها مجدداً مشغول به‌کار شوند و مدیران بخش‌های مختلف نیز باید به این سمت بروند که خودشان تجربه‌ها را به افراد بعدی منتقل کنند که البته در دولت ظاهراً بخلی در این زمینه وجود دارد و کسی علاقه‌مند نیست تجربه‌هایش را به افراد بعدی منتقل کند.
احمد کریمی‌اصفهانی در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به این پرسش که قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان چه تأثیری در حرکت دولت دارد و وظیفه قوه مجریه در این زمینه چیست اظهار کرد: مسلماً در کشوری که نیروی انسانی‌اش در صف انتظار برای گرفتن شغل به‌سر می‌برد، مسئله این‌که افراد بازنشسته بخواهند دوباره به‌کار گرفته شوند به‌طور کلی غلط است.
وی افزود: البته تجارب گذشتگان و کسانی که پیش از این مدیریت‌ها را بر عهده داشتند باید به افراد بعدی نیز منتقل شود اما متأسفانه ساختار مدیریتی ما در دولت به‌گونه‌ای است که چنین امکانی وجود ندارد. ما باید کسانی که تجربه دارند را به صورت مکانیکی به سمتی ببریم که خود به خود در شرایطی قرار گیرند که تجربه‌هایشان را به مدیران میانی و پایین‌تر از خود منتقل کنند تا زمانی که آنان سمت‌های بالاتر را بر عهده می‌گیرند، کار را بلد باشند اما می‌بینیم که متأسفانه زمینه برای انتقال تجربه‌ها وجود ندارد.
دبیرکل انجمن‌های اصناف و بازار اظهار کرد: گذشته از این‌که نباید بازنشسته‌ها مجدداً مشغول به‌کار شوند، مدیران بخش‌های مختلف و سازمان‌ها نیز باید به این سمت بروند که خودشان تجربه‌ها را به افراد بعدی منتقل کنند که البته دربخش خصوصی شاهد شکل‌گیری چنین فضایی هستیم اما در دولت ظاهراً بخلی در این زمینه وجود دارد و کسی علاقه‌مند نیست تجربه‌هایش را به افراد بعدی منتقل کند.
وی در پایان تأکید کرد: در هر‌حال قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان باید به‌طور جدی پیگیری‌ شود و این‌گونه نباشد که با گذشت زمان آن را به دست فراموشی بسپاریم و بدون توجه به نتیجه و کارکردش از کنار آن عبور کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی