[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۲
  • دوره جدید

مشکلات مل گیبسون با فیلم کارگردان ایرانی ادامه دارد، روزنامه شیراز نوین

وکلای مل گیبسون، تهیه کننده فیلم «پروفسور و دیوانه» را متهم به فریب مقامات مالیاتی ایرلند کرده‌اند. به گزارش مهر، گیبسون درگیر یک نبرد قانونی با ولتاژ پیکچرز تهیه کننده فیلم جدیدش شده است. این فیلم داستان خلق شدن دیکشنری آکسفورد انگلیسی را روایت می‌کند. کارگردان فیلم فرهاد صفی‌نیا اول بار ولتاژ را در ماه جولای سال پیش متهم به این کرد که سعی دارد هزینه‌های فیلم را افزایش دهد تا منجر به تخفیف مالیاتی بیشتر از سوی دولت ایرلند شود. مل گیبسون در این فیلم از تهیه کنندگان است و در نقش جیمز موری هم بازی می‌کند. اکنون وی رسماً وارد این ماجرا شده و اعلام کرده یکی از تهیه کنندگان با پیشنهادی ۱.۳میلیون دلاری به صفی‌نیا، از وی خواسته‌ است او بعد یک میلیون دلار از این پول را به آن‌ها بازگرداند و این کار را تحت عنوان خرید مالکیت ادبی داستان این فیلم انجام دهند. گیبسون گفته آن‌ها ادعا کرده‌اند قبلاًَ در لوییزیانا نیز به همین ترتیب هزینه‌ها را بالا برده و تخفیف مالیاتی بیشتری گرفته‌اند. این تهیه کننده پیشنهاد مشابهی هم به مدیر کمپانی گیبسون داده و با مخالفت وی نیز روبه‌رو شده بود. ایرلند ۳۲درصد تحفیف مالیاتی به آن دسته از فیلم‌هایی که بیش از ۳۰۷هزار دلار برای تولید هزینه کنند می‌پردازد. این فیلم بر مبنای کتاب پرفروش «پروفسور و دیوانه» ساخته می‌شود و گیبسون سال ۱۹۹۸ حقوق ساخت فیلمی سینمایی از روی کتاب سایمن وینچستر را خریده بود. «پروفسور و دیوانه» داستان واقعی چگونگی خلق شدن دیکشنری انگلیسی آکسفورد را روایت می‌کند و داستانی تیره از جنون و نبوغ و ۲مرد وسواسی است که تاریخ ادبیات را تغییر دادند. 
گیبسن ابتدا می‌خواست خودش این فیلم را کارگردانی کند، اما بعد فرهاد صفی‌نیا را که فیلم‌نامه‌نویس فیلم «آپوکالیپتو» در سال ۲۰۰۶ بود برای این کار انتخاب کرد. صفی‌نیا فیلم‌نامه «پروفسور و دیوانه» را نوشته و آن را کارگردانی می‌کند. 
در این فیلم که محصول مشترک آمریکا-ایرلند است، شان پن در نقش دکتر ویلیام چستر مینور ظاهر می‌شود و فیلم قرار است با بودجه ۲۵میلیون دلاری ساخته شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی