[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۱۱
  • دوره جدید

اعلام برنامه‌های سوگواره بصیرت عاشورایی درآباده، روزنامه شیراز نوین

رئیس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان آباده به تشریح برنامه‌های سوگواره بصیرت عاشورایی در این شهرستان پرداخت. به گزارش روابط عمومی‌ اداره اوقاف و امورخیریه فارس، مسلم بذرگر اظهار داشت: یکی از برنامه‌های دهه اول در این شهرستان که 19 شهریور و یک روز قبل از محرم انجام شد، چاووش‌خوانی و تعویض پرچم بود.
وی افزود: این برنامه در آستان مقدس امامزاده احمد و جعفر (ع) شهر بهمن به عنوان امامزاده شاخص شهرستان و امامزاده سیدعلی(ع) ایزدخواست، امامزاده سید محمد(ع) روستای شورجستان، امامزاده زید ابن علی (ع) روستای محمد آباد و امامزاده ابراهیم (ع) شهرستان خرم بید به اجرای درآمد. بذرگر گفت: تجمع بزرگ دانش آموزی لبیک یا حسین (ع) نیز در روز دوم محرم در امامزاده احمد و جعفر (ع) برگزار شد و اطعام عزاداران از طرف خیرین و کمک‌های مردمی‌ صورت گرفت. رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آباده اظهار داشت: روز جمعه اول محرم نیز همایش شیر خوارگان حسینی در محل این امامزاده برگزار شد. وی افزود: امامزادگان احمد و جعفر (ع) شهر بهمن به عنوان امامزاده شاخص، همایش احلی من العسل در ششم محرم را نیز میزبانی می‌کند.
بذرگر گفت: عزاداری‌های مردم شهرستان آباده عصرها  برگزار می‌شود و عزاداران حسینی بعد از نمار مغرب و عشاء به همت خیرین پذیرایی و اطعام می‌شوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی