[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۸
  • دوره جدید

همکاری‌های قرآنی اوقاف و آموزش‌‌وپرورش فارس گسترش می‌یابد، روزنامه شیراز نوین

مسئولان اداره کل اوقاف و امور خیریه و آموزش‌وپرورش فارس با حضور معاون امور استان‌های ستاد همکاری حوزه‌های علمیه با آموزش‌وپرورش کشور در نشستی، راهکارهای این همکاری را بررسی کردند.
معاون امور استان‌های ستاد همکاری حوزه‌های علمیه با آموزش‌وپرورش کشور در این جلسه بابیان این‌که باید تمامی ‌ظرفیت‌ها برای راه یافتن فرهنگ قرآنی در جامعه به کار گرفته شود اظهار داشت: آموزش‌وپرورش و اوقاف و امور خیریه از سازمان‌هایی هستند که در این زمینه می‌توانند به بهترین نحو فعالیت کنند.
حجت‌الاسلام حسین درودی با اذعان به این‌که اداره کل اوقاف فارس از ادارات برتر کشور در زمینه همکاری با آموزش‌وپرورش درزمینه فعالیت‌های قرآنی است و بابیان این‌که غنی‌سازی درس زندگی ساز قرآن در بین دانش آموزان باید موردتوجه بیشتری باشد افزود: فعالیت‌های باارزش و اثرگذار قرآنی اوقاف را باید به‌عنوان مکمل فعالیت‌های درس‌های قرآنی آموزش‌وپرورش به کار گرفت تا تلاش‌های قرآنی تنها محدود به آموزش نشود. وی بابیان این‌که تبدیل‌شدن آموزش‌های قرآنی به فعالیت و رفتارهای جمعی، نیاز امروز جامعه است گفت: باید کارگروهی از اوقاف و آموزش‌وپرورش شکل بگیرد که دانش آموزان برای تکمیل آنچه در آموزش‌وپرورش می‌آموزند، فعالیت‌های قرآنی اوقاف را دنبال کنند. این مسئول اضافه کرد: تنها در صورت گسترش این فعالیت‌ها می‌توان به حضور هر چه بیشتر قرآن در خانواده، فضای مجازی و بین دانش آموزان امیدوار بود و آموزش‌های تکمیلی قرآنی که در قالب طرح‌های قرآنی ادارات اوقاف وجود دارد می‌تواند قدرت و مهارت‌های رفتاری دانش آموزان مانند سلام، عفو و گذشت، جوانمردی، دست‌گیری از افراد ضعیف و احترام به پدر و مادر و نوع برخورد با افراد جامعه را افزایش دهد. مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس نیز در این جلسه اظهار داشت: این اداره طرح‌های قرآنی بسیاری ازجمله طرح ملی حفظ قرآن کریم، طرح تربیت حافظان و مسابقات سراسری قرآن را دنبال می‌کند که دانش آموزان می‌توانند از آن‌ها بهره ببرند.
حجت‌الاسلام‌ سید عباس موسوی افزود: کلاس‌های معارفی و قرآنی طرح تابستانی نشاط معنوی نیز در امامزادگان و بقاع متبرکه استان برگزار می‌شود و دارای خدمات پایان دوره‌ای متنوعی است.
وی با بیان این‌که تعامل بهترین راه ممکن برای بهره بردن از پتانسیل‌های موجود بین اوقاف و آموزش‌ و پرورش در زمینه کار قرآنی است گفت: اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس پیشگام این مسئله در استان فارس است و امیدواریم آموزش‌وپرورش نیز برای گسترش این روابط قرانی تلاش بیشتری داشته باشد.
در این جلسه مقرر شد که در سال تحصیلی 98-97 دو گروه تخصصی از آموزش ‌و پرورش و اوقاف فارس، نیازها، پتانسیل‌ها و زمینه‌های همکاری دو اداره برای گسترش فعالیت‌های قرآنی در این استان را بررسی و در مرحله بعد، این موارد در کمیته همکاری حوزه علمیه و آموزش‌وپرورش فارس به ریاست نماینده ولی‌فقیه مورد تصویب قرار گیرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی