[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۱۲
  • دوره جدید

تجهیز واحد بازتوانی بیمارستان قلب الزهرا (س) به دستگاه‌های مدرن ، روزنامه شیراز نوین

واحد بازتوانی بیمارستان قلب الزهرا (س) به همت دو نیک‌اندیش عرصه سلامت، به یک دستگاه
 Power Breathe مجهز شد.
به گزارش روابط عمومی‌ دانشگاه علوم پزشکی شیراز، «رحیم ولی بیگی» و «محمدحسن حمیدی»، دو نیک‌اندیش عرصه سلامت، با هدف ارتقای سطح کیفی خدمات رسانی به بیماران، یک دستگاه Power Breathe به واحد بازتوانی این بیمارستان اهدا کردند.
دستگاه Breathe Power یک تقویت کننده عضلات تنفسی است که در تقویت قدرت و استقامت عضلات تنفسی کاربرد دارد.
متخصص پزشکی ورزشی بیمارستان قلب الزهرا (س) تنگی نفس را یکی از علایم آزار دهنده در بیماران با مشکلات قلبی ریوی معرفی کرد و گفت: تنگی نفس مهمترین دلیل ناتوان کننده سایر اندام‌ها در این گونه از بیماران است. دکتر «عظیمه دهقانی» ادامه داد: با وجود حجم طبیعی ریه در این افراد عضلات تنفسی، با سرعت بیشتری خسته می‌شوند و بدن برای تأمین اکسیژن لازم و حفظ حیات‌فرد، از واکنشی به نام «سرقت» استفاده می‌کند و خون خود را از عضلات محیطی مانند دست‌ها و پاها، به سمت عضلات تنفسی هدایت می‌کند.
او با بیان اینکه کم‌خونی حاصل از این فرآیند سبب محرومیت از اکسیژن و مواد غذایی برای دست‌ها و پاها می‌شود، اضافه کرد: در نهایت فرد دچار ضعف بدنی شده و از توان کافی برای انجام امور روزمره برخوردار نیست.
متخصص پزشکی ورزشی این مرکز با اشاره به اینکه معاینه و درمان اختلالات عضلات تنفسی برای نخستین بار در شیراز، در واحد بازتوانی بیمارستان قلب الزهرا (س) انجام می‌گیرد، ادامه داد: دستگاه Power Breathe این امکان را فراهم می‌کند تا علاوه بر اندازه‌گیری قدرت عضلات تنفسی، عملکرد و توان آن را افزایش دهد.
دکتر دهقانی یادآور شد: توانایی تنفسی بیماران پس از گذراندن دوره یک ماهه از این ورزش‌ها در حدود ۳۳درصد افزایش یافته و باعث می‌شود که این عضلات طی ورزش خسته نشوند و در نتیجه ظرفیت قلبی ریوی این بیماران افزایش پیدا کند، همچنین فرد می‌تواند با توان بالایی به انجام امور شغلی و روزمره خود بپردازد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی