[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۱
  • دوره جدید

پیشرفت‌های بزرگ در راهسازی شمال فارس، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل راه و شهرسازی فارس گفت: پروژه‌های راهسازی شمال فارس از پیشرفت فیزیکی خوبی برخوردار می‌باشند
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی فارس، مهندس فیروز تکاور مدیرکل راه و شهرسازی فارس در بازدید از پروژه‌های راهسازی شهرستان‌های مرودشت، اقلید و آباده افزود: پروژه بزرگراه پل خان به سد درودزن به طول 45 کیلومتر می‌باشد که 31 کیلومتر آن به اتمام رسیده و مورد بهره برداری قرار گرفته است و مابقی نیز در دست اجراست و تمام تلاش ما بر این است که تا پایان سال بتوانیم این پروژه را به اتمام برسانیم.
وی در خصوص اتصال شیراز به تنگ براق اقلید که یک منطقه گردشگری می‌باشد اضافه کرد: این ارتباط از طریق روستای آب ماهی منطقه کامفیروز که الان بصورت راه آسفالته روستایی می‌باشد و 7 کیلومتر آن به صورت خاکی می‌باشد که تمام تلاشمان را می‌کنیم که تا حداقل زمان زیرسازی و آسفالت را به اتمام برسانیم و از طریق شیراز- بیضاء- کامفیروز این ارتباط را به تنگ براق که یک منطقه گردشگری می‌باشد و نهایتاً به سمت محور اقلید- یاسوج  برقرار کنیم.
مهندس تکاور تصریح کرد: در منطقه دژکرد هم جاده‌ای به طول 26 کیلومتر در حال ساخت است که این منطقه را به پادنا که از نقاط گردشگری شهرستان سمیرم و قطب گردشگری و کشاورزی و مرکز تولید سیب می‌باشد متصل می‌کند.
وی افزود: یک محور هم از پادنا به سمت خسروشیرین آباده بطول 16 کیلومتر در دست اجراست که 10 کیلومتر در حوزه استان فارس و مابقی در استان اصفهان است و در حوزه فارس پروژه بسیار فعال می‌باشد.
مهندس تکاور در طول بازدید از آزاد راه شیراز- اصفهان نیز گفت: چند پروژه راه روستایی در شهرستان اقلید داریم که به آزادراه متصل می‌شوند که اتصال روستای شهیان به سده که طول آن 20 کیلومتر است از جمله این پروژه‌ها می‌باشد.
مدیرکل راه و شهرسازی فارس ضمن بازدید از محور اقلید- آسپاس و سده- یاسوج گفت: این محور که بنام محور طریق  الرضا نام گذاری شده در دست اجرا می‌باشد و بقیه مسیر سمت یاسوج در دست مطالعه می‌باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی