[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۱۱
  • دوره جدید

تضمین حقوق ایران؛ شرط پذیرش بسته اروپا، روزنامه شیراز نوین

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی در رابطه با وضعیت بعد از خروج آمریکا از برجام اظهار کرد: با اروپائیان مذاکرات متعددی صورت گرفته و این مذاکرات ادامه دارد و امیدواریم با بسته‌ای که اروپا ارائه می‌دهد حقوق ایران تضمین شود.
به گزارش ایسنا، سیدکمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی که به دعوت همتای چینی خود در آن کشور به سر می‌برد، در ادامه برنامه کاری خود در شهر شانگهای از مؤسسه مطالعات بین‌المللی شانگهای دیدار و با مسئولین این مؤسسه دیدار و گفت‌وگو کرد.
یانگ ژییه مین، مسئول مؤسسه مطالعات شانگهای نیز در این دیدار گفت: مؤسسه مطالعات بین‌المللی شانگهای یکی از مهمترین نهادهای فکری چین است که در مورد مسائل سیاسی و راهبردی خارجی چین مطالعه و تولید فکر می‌کند.
وی افزود: در سفر دو سال قبل آقای شی جین پینگ، رئیس جمهور چین به ایران یک بیانیه مشارکت راهبردی تهیه شد که لازم است مسئولین دو کشور جلسات مرتب برای عملیاتی کردن این بیانیه داشته باشند.
وی در ادامه اظهار کرد:‌ چهل سال پیش در ایران انقلاب اسلامی ‌پیروز شد و در همان زمان در چین اصلاحات و درب‌های باز آغاز گردید. از آن به بعد به تدریج هر دو طرف ایرانی و چینی در تقویت روابط دو کشور کوشیدند و این روابط هم اکنون قوی‌تر شده، ضمن آن که نفوذ منطقه‌ای دو کشور افزایش یافته است. یانگ ژییه مین گفت: دو کشور چین و ایران باید مزایای راهبردی خود را بشناسند و علاوه بر استفاده از این مزایا از تجربیات یکدیگر نیز استفاده کنند.
 خرازی در پاسخ ابراز کرد: بیانیه مشترک دو رئیس‌جمهور مبنای بسیار خوبی برای گسترش روابط دو کشور است و در این سفر در رابطه با نحوه اجرایی کردن این بیانیه گفت‌وگو به عمل آمد.
وی در رابطه با وضعیت بعد از خروج آمریکا از برجام اظهار داشت: با اروپائیان مذاکرات متعددی صورت گرفته و این مذاکرات ادامه دارد و امیدواریم با بسته‌ای که اروپا ارائه می‌دهد حقوق ایران تضمین گردد.
خرازی اشاره کرد: روابط ایران با چین و روسیه از اهمیت خاصی برخوردار است لذا برای حل مشکلات بعد از خروج آمریکا از برجام ضمن ادامه گفت‌وگوها باید ابتکاراتی ارائه شود.
دو طرف همچنین در رابطه با تروریسم و امنیت منطقه‌ای به ادامه گفت‌وگوها بین شورای راهبردی روابط خارجی و وزارت امور بین‌الملل حزب کمونیسم چین در مورد مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی تأکید کردند.
قبل از دیدار از مؤسسه مطالعات بین‌المللی شانگهای دکتر خرازی از دانشگاه بین‌المللی شانگهای بازدید و با رئیس و مدیران و کارشناسان خاورمیانه‌ و شرق شناسی این دانشگاه گفت‌وگو کرده و به سؤالات آن‌ها پاسخ داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی