[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۱۰
  • دوره جدید

تصاویر زادآوری افعی شاخدار در لامرد فارس ثبت شد، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل حفاطت محیط زیست استان فارس گفت: برای نخستین بار تصاویر زادآوری گونه افعی شاخدار در منطقه شکار ممنوع کوه هوا شهرستان لامرد ثبت شد.
سعید محمودی روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: مأموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان لامرد، برای نخستین بار موفق به ثبت این تصاویر شدند.
وی اظهار داشت: این تصاویر 20 شهریور ماه سال جاری در هنگام مرمت آبشخور منطقه به ثبت رسیده و تصویر نوزاد افعی شاخدار تازه متولد شده در این منطقه ثبت شده است.
مدیرکل حفاطت محیط زیست استان فارس افزود: ثبت تصاویر از مراحل زاد و ولد وحوش و خزندگان می‌تواند اطلاعات مفیدی در اختیار مراکز پژوهشی و زیست محیطی قرار دهد و فصل جدیدی در تحقیقات علمی ‌و پژوهشی بگشاید. منطقه شکار ممنوع کوه هوا و تنگ خور با وسعت 130هزار هکتار متشکل از کوه‌های هوا، شانول پرپازنی و کوه تلخ در جنوب فارس و در فاصله حدود 450 کیلومتری جنوب شیراز است.  تلاقی دو ناحیه رویشی خلیج عمانی و ایران تورانی در این منطقه سبب تنوع گونه‌ای و زیست‌محیطی کوه هوا در این منطقه شده است. در این منطقه چهار گونه مار سمی‌ زیست می‌کند که شامل مار جعفری، مار کبرا سیاه، گرزه مار و افعی شاخدار است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی