[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۱۰
  • دوره جدید

امکان صدور روادید اربعین حسینی در لارستان مهیا شود، روزنامه شیراز نوین

مسئول نمایندگی وزارت امور خارجه در شهرستان لارستان گفت: با وجود اینکه پیگیری‌های لازم ازسوی این نمایندگی با هدف جلب موافقت برای ایجاد کنسولگری برای صدور ویزای اربعین حسینی در این شهرستان صورت گرفته لیکن تحقق انجام این کار از جانب مسئولان ارشد لارستان دنبال نشد.
محسن ملایری زاده، یکشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان داشت: راه اندازی خدمات صدور روادید اربعین حسینی در لارستان همچنین موجب کوتاه شدن دست دلالان می‌شود زیرا در سال‌های گذشته، افرادی سود جو با دریافت مبالغ زیاد از متقاضیان شرکت در آیین اربعین حسینی در کربلا در ظاهر اقدام به پیگیری صدور ویزا می‌کردند اما در نهایت به مراجعه کنندگان ویزای جعلی تحویل می‌دادند که همین امر مشکلاتی را برای مردم به دنبال داشت.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه در جنوب کشور تنها شیراز صدور روادید برای شرکت در آیین اربعین حسینی در کربلا را بر عهده دارد، در صورت راه اندازی این کنسولگری در لارستان این امر موجب رونق بسیاری برای این شهرستان خواهد شد زیرا مردم جنوب فارس و استان هرمزگان به دلیل مسیر کوتاه‌تر با لارستان به این شهر سفر می‌کنند. ملایری زاده بیان کرد: در صورت تحقق این مهم، مردم مناطق یاد شده برای انجام این کار دیگر نیازی به مراجعه به شیراز نخواهند داشت و این موضوع موجب کاهش هزینه سفر خواهد شد. او اضافه کرد: قرار بود اگر شرایط مهیا شود صدور ویزا از لارستان ظرف مدت 40 روز انجام شود اما با وجود اینکه موافقت‌های لازم برای این کار گرفته شده، پیگیری‌ها از طرف مسئولان ارشد شهرستان لارستان ادامه پیدا نکرد که این امر در سال 96 و یا سال جاری محقق شود.
ملایری زاده افزود: با وجود اینکه چند سال است دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در شهرستان لارستان مستقر شده اما همچنان مردم این شهرستان برای صدور ویزا باید به شیراز سفر کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی