[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۱۰
  • دوره جدید

قانون منع به کارگیری بازنشستگان استثنا ندارد، روزنامه شیراز نوین

نایب رئیس کمسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ‌گفت: قانون منع به کارگیری بازنشستگان در مدیریت و مناصب دولتی هیچگونه استثنائی جز در حوزه نظامی‌ که آن هم در شرایط ویژه که نیاز به تخصصی خاص هست، ندارد.
به گزارش ایرنا، مسعود رضایی یکشنبه در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی ‌استان فارس با اشاره به قانون عدم به کارگیری بازنشستگان در پست‌های مدیریتی که در ماده 71 خدمات کشوری آمده و هیچ استثنائی نیز ندارد، افزود: پست رؤسای سه قوه، وزرا و نمایندگان مجلس، از مصداق‌های منصب دولتی نیست و چون مردم از طریق برگزاری انتخابات آنها را انتخاب می‌کنند شامل قانون عدم به کارگیری بازنشستگان نمی‌شود. 
نماینده مردم شیراز در مجلس اظهار داشت: من از جمله افرادی بودم که در زمان بررسی این طرح در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ‌درخواست اجرای یکنواخت آن را داشتم، ارتش و نیروهای نظامی ‌زیر نظر فرمانده کل قوا هستند و شامل قانون خدمات کشوری نمی‌شوند، هرچند که در به کارگیری بازنشستگان در پست‌های نظامی ‌نیز محدودیت‌هایی ایجاد شد که تنها در موارد اضطرار و نیاز به تخصصی خاص در حوزه نظامی ‌از بازنشستگان استفاده شود. 
وی ادامه داد: این قانون شامل استانداران، کارکنان مؤسسات غیر دولتی نظیر شهرداران نیز هست و براساس آن اگر به سن بازنشستگی رسیده باشند ظرف مدت حداکثر دو ماه باید پست خود را ترک کنند.  رضایی اضافه کرد: عدم به کارگیری بازنشستگان طرحی است که در کمیسیون اجتماعی مجلس دنبال شده و با مصوب شدن آن اکنون تغییر تحولی به لحاظ کیفی در کشور ایجاد خواهد شد. قانون منع بکارگیری بازنشستگان در جلسه علنی سه‌شنبه ششم شهریورماه 97 در مجلس شورای اسلامی‌ تصویب شد و در تاریخ 21شهریورماه جاری به تأیید شورای نگهبان رسید.
رئیس مجلس شورای اسلامی ‌شنبه 24 شهریور 97 طی نامه‌ای قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان را برای اجرا به رئیس جمهوری ابلاغ کرد. وی در پاسخ به سؤالی در خصوص گزینه‌های مطرح در فضای مجازی برای استانداری فارس گفت: تا قبل از تأیید قانون منع به کارگیری بازنشسته‌ها توسط شورای نگهبان گزینه‌ای برای استانداری فارس مطرح نبود اما از امروز بررسی‌های نمایندگان فارس در مجلس در این باره آغاز خواهد شد. رضایی گفت: اسامی‌ کسانی که در هفته‌های اخیر در رسانه‌ها و فضاهای مجازی برای گزینه استانداری فارس مطرح شده از جانب نمایندگان مجلس نبوده است و گاهی از طرف برخی افراد برای مطرح کردن خود یا گزینه ایشان بوده است.  این نماینده مجلس شورای اسلامی ‌بیان کرد: کمیسیون اجتماعی مجلس در دوران گذشته به دلیل کمبود جاذبه‌های مالی مورد توجه نمایندگان قرار نگرفته اما براساس بررسی‌های صورت گرفته این کمیسیون که فعالیت آن مرتبط با بیش از 40 میلیون نفر از جمعیت کشور است در دوره کنونی مجلس جایگاه واقعی خود را پیدا کرده است که تشکیل وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یکی از اقدامات این کمیسیون که طبق شنیده‌ها دیروز شورای نگهبان این قانون را تأیید کرده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی