[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۱۰
  • دوره جدید

نماینده مردم شیراز: رانت بر صنعت خودروسازی داخلی تأثیرگذار است، روزنامه شیراز نوین

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ‌با بیان اینکه ایجاد رانت در صنعت خودرو کشور تأثیرگذار است، گفت: تحقیق و تفحص از روند فعالیت خودروسازان داخلی آغاز شده است.
به گزارش ایرنا، علی اکبری یکشنبه در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی ‌مرکز فارس افزود: تحقیق و تفحص در زمینه فعالیت خودروسازان داخلی شکل گرفته و براساس فرایندی مشخص در حال تحقق است. اکبری اضافه کرد: تحقیق و تفحص از صنعت خودروسازی داخلی درحال انجام است اما باید توجه داشت که معیشت جمعیت بسیاری در سراسر کشور از این صنعت تأمین می‌شود که باید در بررسی‌ها در این حوزه به آن توجه کرد هرچند که مشخص است که سطح کیفیت خودروهای داخلی پایین است.
تحقیق و تفحص از خودروسازان داخلی در دوره‌های قبلی مجلس شورای اسلامی‌ نیز از جانب نمایندگان صورت گرفته است اما هربار به دلیل احتمال بیکار شدن کارکنان و نابودی مشاغل مستقیم و غیر مستقیم متأثر از این صنعت و همچنین حمایت از تولید ملی بی‌نتیجه مانده است. نارضایتی‌هایی که در جامعه نسبت به عملکرد خودروسازان داخلی وجود دارد شامل مواردی نظیر کیفیت پایین، قیمت بالا، انحصاری بودن بازار برای خودروسازان، نبود حق انتخاب برای مشتری، خدمات ناقص پس از فروش، بدعهدی در زمان تحویل خودرو، توهین‌های لفظی نمایندگان خودروسازی و خودحق‌پنداری خودروسازان است. 
تداوم این مشکلات و بدتر شدن آن نشان می‌دهد که گویا راه حل مناسبی برای حل این معضلات، تدوین نشده است.
آب و خشکسالی 
عضو کمیسیون کشاورزی، محیط زیست و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی‌ در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: علیرغم اینکه بارندگی‌ها در سال جاری کاهش چشمگیری داشته اما تاکنون گندم بیشتری از کشاورزان خریداری شده و تا دیروز این رقم از 9 میلیون و 500 هزار تن گندم خریداری شده گذشت.
وی با اشاره به اینکه کشور امروز دچار یکسری ابر چالش است گفت: در برنامه ششم توسعه، آب و محیط زیست اولین اولویت‌های مجلس بوده و به دنبال آن رفع بیکاری باتوجه به منابع مالی دولت پیگیری شده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی