[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۱۰
  • دوره جدید

حداکثر ۱۱ درصد بار کشور توسط شبکه ریلی جابه‌جا می‌شود، روزنامه شیراز نوین

رضایی گفت: توسعه شبکه ریلی کشور از اولویت‌های مجلس و دولت است و در این راستا در قانون بودجه سال جاری شرایط ویژه‌ای برای دولت تعریف شده است تا برای تأمین مالی پروژه‌های راه آهن کشور مجاز باشد.
به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا رضایی در حاشیه بازدید از بندرانزلی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: توسعه شبکه ریلی کشور از اولویت‌های مجلس و دولت است و در این راستا در قانون بودجه سال جاری شرایط ویژه‌ای برای دولت تعریف شده است تا برای تأمین مالی پروژه‌های راه آهن کشور مجاز باشد.
وی در ادامه با بیان اینکه ۱۵ درصد آورده دولت از طریق صندوق توسعه ملی تأمین می‌شود، تصریح کرد: امکان ۱۵ درصد آورده دولت برای بسیاری از پروژه‌هایی که به دنبال اجرای تأمین مالی آنها بود، با دستور مجلس شورای اسلامی ‌این فرصت برای دولت فراهم شد تا در اجرای پروژه‌های توسعه شبکه ریلی گام‌های جدی تری بردارد.
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ‌افزود: متأسفانه با توجه به اینکه شبکه ریلی در کشور کامل نیست و کمتر به این حوزه توجه شده است ما حداکثر ۱۱ درصد بار کشور را توسط شبکه ریلی جا با جا می‌کنیم.
رضایی اظهار کرد: متأسفانه بنادر ما از جمله بندر انزلی به شبکه ریلی متصل نیستند که طی جلسه‌ای که تشکیل شد در راستای اتصال شبکه ریلی به داخل بندر انزلی بود که با پیش‌بینی‌ها و بازدیدهای میدانی صورت گرفته در دهه فجر امسال عملیات اجرایی اتصال بندرانزلی به شبکه ریلی کلنگ زنی خواهد شد و با تأمین منابع مورد نیاز شاهد بهره‌برداری از این پروژه خواهیم بود.
وی با اشاره به اینکه پروژه راه آهن قزوین- رشت به زودی به مرحله بهره‌برداری خواهد رسید، تصریح کرد: برای استفاده بیشتر از این شبکه باید بار آن را از طریق بنادر از جمله بندر انزلی تأمین کنیم. رضایی خاطرنشان کرد: امیدواریم به زودی مردم بندر انزلی شاهد اتصال این بندر به شبکه ریلی باشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی