[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۰۸
  • دوره جدید

زارع: افزایش وام خرید مسکن به گرانی کاذب در بازار مشروعیت می‌بخشد، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی، گفت: رونق بازار مسکن با سازوکار افزایش قیمت بدست نمی‌آید.
رحیم زارع در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص افزایش قیمت مسکن گفت: با شروع روند صعودی قیمت دلار، بازارهای مختلف مانند طلا، مسکن و خودرو تحت تأثیر قرار گرفت و با توجه به اینکه نیاز خانوارها به مسکن با سایر کالاها قابل مقایسه نیست بنابراین باید برنامه ریزی جامع برای بازار مسکن و  خانه‌دار کردن مردم اتخاذ کرد.   
سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: رونق بخش مسکن می‌تواند یکی از عوامل تأثیرگذار در رونق اقتصاد و اشتغالزایی باشد اما رونق بازار مسکن با ساز و کار افزایش قیمت بدست نمی‌آید.
نماینده مردم آباده، بوانات و خرم بید در مجلس شورای اسلامی، افزود: تجربه بیانگر این است شاید روند صعودی قیمت‌ها در بازار مسکن باعث رشد معاملات در یک مقطع زمانی شود اما در بلندمدت به رکود در بازار منتهی می‌شود.
زارع در ادامه گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ادامه داد: در حال حاضر نرخ اجاره بها و قیمت مسکن در تمامی ‌شهرها با میزان درآمد اکثریت خانوارها تناسبی ندارد بنابراین برای تقویت سطح رفاه خانوارها و تقویت معیشت باید موضوع خانه دار کردن مردم همراه با اشتغال تبدیل به اولویت‌های کشور شود. وی با تأکید بر لزوم پیگیری سیاست ساخت مسکن اجتماعی، ادامه داد: با وجود اینکه نوسازی بافت فرسوده مطرح می‌شود اما باید پذیرفت در این زمینه اقدام جدی صورت نگرفته است و باید سیاست‌های عملیاتی اعمال شود.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: علی رغم اینکه رشد قیمت مسکن، باعث شده وام خرید خانه بخش کمی ‌از هزینه‌های خرید را شامل شود اما با این وجود افزایش وام خرید مسکن به گرانی کاذب در بازار منجر می‌شود و به نوعی به گرانی‌ها مشروعیت می‌بخشد و عملاً متقاضیان خرید خانه متضرر می‌شوند چرا که مجبورند اقساط وام با مبلغ بیشتری را تسویه کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی