[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۱۰
  • دوره جدید

تقاضا برای خرید لاستیک در بازار بالا است ، روزنامه شیراز نوین

رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک، روغن، فیلتر، پنچرگیران و فیلترسازان تهران گفت: تقاضا در بازار بالاست اما جنس در بازار به میزان تقاضا نیست و کارخانجات تولید کافی نداشته‌اند چرا که برای تأمین مواد اولیه دچار مشکل هستند و با کمبود این مواد برای تولید مواجه شده‌اند البته برخی کارخانه‌ها هم دلیل عدم تولید را تعطیلات تابستانی عنوان کرده‌اند.
داوود سعادتی‌نژاد رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک، روغن، فیلتر، پنچرگیران و فیلترسازان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، در خصوص مشکلات بخش تولید تایر در کشور اظهار کرد: اجناس ما 2 تا 2/5 برابر افزایش قیمت داشته و از سویی تولید کارخانجات بسیار کاهش یافته است.
وی گفت: تقاضا در بازار بالاست اما جنس در بازار به میزان تقاضا نیست و کارخانجات تولید کافی نداشته‌اند چرا که برای تأمین مواد اولیه دچار مشکل هستند و با کمبود این مواد برای تولید مواجه شده‌اند البته برخی کارخانه‌ها هم دلیل عدم تولید را تعطیلات تابستانی عنوان کرده‌اند.
رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک، روغن، فیلتر، پنچرگیران و فیلترسازان تهران عنوان کرد: حواله ورود لاستیک تولید شده زمان بر است و حدود 40 روز طول می‌کشد تا حواله آن صادر و لاستیک وارد بازار شود.
وی با اشاره به مشکلات ترخیص کالا و مواد اولیه از گمرک خاطرنشان کرد: برخی کارخانه‌ها به ما اطلاع دادند که مشکل ترخیص مواد اولیه از گمرک دارند و حدود دو ماه در گمرک بلوکه شده است.
سعادتی نژاد در ادامه اذعان داشت: لاستیک وارداتی هم در گمرک بلاتکلیف مانده است و مابه تفاوت آن را از واردکننده خواسته‌اند درحالی که با ارز 4200 تومانی ثبت سفارش شده اما گمرک مابه‌تفاوت آن را با ارز روز محاسبه می‌کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی