[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

اجرای طرح آمارگیری از مسکن روستایی در فارس ، روزنامه شیراز نوین

مهندس عطاالله زمانی مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس از اجرای طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی در سطح  استان فارس خبر داد و بیان داشت: این طرح همزمان با سراسر کشور از بیستم مهرماه به مدت یک ماه در استان فارس اجرا می‌شود.
به گزارش روابط عمومی‌ بنیاد مسکن استان فارس، مهندس زمانی  با بیان برخی از ویژگی‌های این طرح افزود:  طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی جهت جمع آوری اطلاعات در سطوح جغرافیای مختلف توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اجرا می‌شود و در قالب آن همه اطلاعات مورد نیاز درباره ویژگی‌های مسکن روستایی جمع‌آوری می‌گردد.
وی بر ضرورت اجرای این طرح برای جمع‌آوری آمار و ارقام مسکن روستایی تأکید کرد و گفت: آمار صحیح پایه و اساس تصمیم‌گیری‌های مؤثر و مهم درباره نوع زندگی روستایی است و لازم است خانوارهای روستایی در هنگام اجرای طرح با آمارگیران نهایت همکاری و مساعدت داشته باشند.
مهندس زمانی با بیان اینکه در این رابطه جلسات هماهنگی با فرمانداران، بخشداران، دهیاران، ائمه جمعه شهرستان‌ها و خانه‌های بهداشت در سطح شهرستان‌ها جهت اطلاع رسانی و هماهنگی با روستاییان برگزار می‌گردد افزود: مشارکت نهادهای مردمی‌ در اجرای این طرح و همراهی مردم و ساکنان مناطق روستایی بر دقت در اجرای طرح می‌افزاید.
مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس خاطرنشان کرد: این طرح هر 5 سال یکبار توسط بنیاد مسکن و با کمک سازمان آمار کشور اجرا می‌شود و از ویژگی‌های منازل مسکونی روستایی در روستاهای منتخب آمارهای لازم اخذ می‌گردد.
به گفته مهندس زمانی اطلاع از وضعیت کنونی منازل مسکونی و بازخورد اقدامات صورت پذیرفته در این حوزه از فعالیت بنیاد مسکن در برنامه‌ریزی‌های آتی بنیاد مسکن قطعاً مؤثر خواهد بود بنا بر این هر پرسشنامه‌ای در این طرح می‌تواند در نتایج نهایی تصمیم‌گیری‌ها برای توسعه مسکن روستایی مؤثر باشد.
مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس افزود: اجرای این طرح با هدف شناخت تغییرات ایجاد شده در واحدهای مسکونی بهسازی شده و شناخت عمومی ‌روستا و واحدهای مسکونی روستایی انجام می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی