[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۱۰
  • دوره جدید

پیشتازی آزمایشگاه کنترل غذا و داروی شیراز در کشور، روزنامه شیراز نوین

سرپرست معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از پیشتازی آزمایشگاه کنترل غذا و داروی این دانشگاه در چهاردهمین گردهمایی رؤسای آزمایشگاه‌های کنترل غذا و داروی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور خبر داد.
به گزارش روابط عمومی‌ دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «محمدجواد خشنود» با اشاره به برگزاری این گردهمایی ملی در استان البرز، گفت: آزمایشگاه کنترل غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این گردهمایی، در توانمندسازی آزمایشگاه و کسب نتایج برتر در آزمون مهارت‌آزمایی، در حوزه بسته‌بندی، موفق به کسب نتایج برتر کشور شد. او با اشاره به تقدیر دکتر «غلامرضا اصغری» رئیس سازمان غذا و دارو و دکتر «بهرام دارایی» مدیرکل آزمایشگاه مرجع غذا و داروی وزارت بهداشت از دکتر «مهدی خوشنویس زاده» مدیر آزمایشگاه کنترل غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، این موفقیت را حاصل تلاش مجموعه کارکنان این آزمایشگاه در تأمین امنیت غذایی و دارویی مردم استان برشمرد.
دکتر «خشنود» افزود: در راستای سنجش آزمایشگاه‌های کنترل غذا و دارو، با ارسال نمونه‌هایی نظیر سموم، مواد بسته‌بندی و فلزات سنگین به عنوان آزمون، پاسخ آزمایشگاه‌ها بررسی شده و مواردی که کمترین انحراف را از محور اصلی داشته باشند، به عنوان پاسخ‌های برتر برگزیده می‌شوند که در این ارزیابی، آزمایشگاه کنترل غذا و داروی شیراز، از میان حدود ۲۰۰ آزمایشگاه کشور، به نتایج برتر دست یافت.
سرپرست معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با معرفی بیشتر این آزمایشگاه، گفت: آزمایشگاه کنترل غذا و دارو در زمینه آنالیز نمونه‌های ارسالی از دو معاونت غذا و دارو و معاونت بهداشتی دانشگاه در استان فارس فعالیت دارد.
او یادآور شد: آزمایشگاه کنترل غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، علاوه بر سنجش نمونه‌های رایج، هم‌اکنون در زمینه‌هایی نظیر پایش گوشت و عرقیات، قطب کشوری محسوب می‌شود.
دکتر «خشنود» از دکتر «مهدی خوشنویس زاده» مدیر آزمایشگاه کنترل غذا و دارو و تمامی ‌همکاران این مجموعه، به پاس این موفقیت، تقدیر کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی